350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Matmazel De Scudéry

Matmazel De Scudéry

Etiket Fiyatı : 56.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

42.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Matmazel De Scudéry

Ernst Theodor Amadeus Hoffmann (1776-1822): Alman romantik edebiyatçıları arasında en geniş okur kitlesine ulaşan yazardır. Aynı zamanda bir müzisyen olan Hoffmann, Bamberg Tiyatrosu’nda orkestra şefi ve besteci olarak da görev aldı. Hoffmann’ın yazdığı en iyi novella olarak kabul edilen Matmazel de Scudéry ilk kez 1819 yılında, Bir XIV. Louis Dönemi Hikâyesi alt başlığıyla yayımlandı. Hoffmann’ın, Johann Christof Wagenseil’in Nürnberg şehri kroniklerinde yer alan iki dizelik bir şiirden esinlenerek yazdığı eser, yayımlandığı dönemde hayli ilgi gördü ve yazarına büyük ün kazandırdı.
17.yüzyıl Paris yaşamına dair ilginç tasvirler içeren bu novella, dönemin ileri gelen kişilerinden yazar Matmazel de Scudéry’nin başından geçen tuhaf ve gizemli bir olayı sürükleyici bir dille anlatır. Eser tiyatroya, operaya ve sinemaya da uyarlanmıştır.

Gülperi Zeytinoğlu (1976): Münih’te dünyaya geldi, ilk ve orta öğrenimini Almanya’da tamamladı, çeşitli işlerde çalıştı. Otuz yıl Almanya’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye döndü. Kayseri’de cam ve boncuk sanatı atölyesi açtı. Halen Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde okuyor ve Almancadan çeviri yapıyor.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Das Fräulein von Scuderi
Orijinal Dili
: Almanca
Yılı
: 2016
ISBN
: 9786053328957
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 104

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
E. T. A. Hoffmann Diğer KitaplarıE. T. A. Hoffmann Kitapları