Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Ernst Theodor Amadeus Hoffmann (1776-1822): Alman romantik edebiyatçıları arasında en geniş okur kitlesine ulaşan yazardır. Aynı zamanda bir müzisyen olan Hoffmann, Bamberg Tiyatrosu’nda orkestra şefi ve besteci olarak da görev aldı. Hoffmann’ın yazdığı en iyi novella olarak kabul edilen Matmazel de Scudéry ilk kez 1819 yılında, Bir XIV. Louis Dönemi Hikâyesi alt başlığıyla yayımlandı. Hoffmann’ın, Johann Christof Wagenseil’in Nürnberg şehri kroniklerinde yer alan iki dizelik bir şiirden esinlenerek yazdığı eser, yayımlandığı dönemde hayli ilgi gördü ve yazarına büyük ün kazandırdı.
17.yüzyıl Paris yaşamına dair ilginç tasvirler içeren bu novella, dönemin ileri gelen kişilerinden yazar Matmazel de Scudéry’nin başından geçen tuhaf ve gizemli bir olayı sürükleyici bir dille anlatır. Eser tiyatroya, operaya ve sinemaya da uyarlanmıştır.
Gülperi Zeytinoğlu (1976): Münih’te dünyaya geldi, ilk ve orta öğrenimini Almanya’da tamamladı, çeşitli işlerde çalıştı. Otuz yıl Almanya’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye döndü. Kayseri’de cam ve boncuk sanatı atölyesi açtı. Halen Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde okuyor ve Almancadan çeviri yapıyor.

Çevirmen : Gülperi Zeytinoğlu
Orijinal Adı : Das Fräulein von Scuderi
Dili : Almanca
Yılı : 2016
ISBN : 9786053328957
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 104


"E. T. A. Hoffmann" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Matmazel De Scudéry – Ciltli

Matmazel De Scudéry – Ciltli

E. T. A. Hoffmann
Etiket Fiyatı : 24.00 TL

17.28 TL

Kum Adam – Seçme Masallar

Kum Adam – Seçme Masallar

E. T. A. Hoffmann
Etiket Fiyatı : 18.00 TL

12.96 TL