Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Milletlerin Zenginliği;

Sunuş: Prof. Dr. Gülten Kazgan

Adam Smith (1723-1790): İktisadın başlangıç kitabı olarak nitelendirilebilecek Milletlerin Zenginliği ile kalıcılaşmış bir iktisatçı ve 18. yüzyılın dikkat çeken bir ahlak felsefesicisidir. İktisadi tespitlerinde ahlak felsefesinin yoğun etkileri görülür. İktisatta ve tabiatta olayların bir düzen içinde cereyan ettiğini, bunun gözlem ve ahlak duygusu ile tespit edilebileceğini ileri sürer. İktisadın özerk ve sistematik bir disiplin haline gelmesinde önemli bir adım olan Milletlerin Zenginliği sadece döneminin iktisatçılarını değil, ardından gelen iktisatçıları da etkilemiş, klasik iktisadın temel eserlerinden olmakla birlikte modern iktisadın gelişmesini sağlamıştır.

Haldun Derin (1912-2004); Atatürk, İnönü ve Bayar dönemi anılarını kitaplaştırdığı Çankaya Özel Kalemini Anımsarken: 1933-1951’den (1995) Shakespeare, Adam Smith ve Orwell çevirilerine, bürokrasimizin en önemli çevirmen-yazarlarındandır. Milletlerin Zenginliği ise, bugün çevirmeninin elinden çıktığı biçimiyle yayımlanışıyla da bir “vasiyeti” yerine getirmektedir.

Çevirmen : Haldun Derin
Orijinal Adı : The Wealth of Nations
Yılı : 2006
ISBN : 9789754589276
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 1120


"Adam Smith" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Milletlerin Zenginliği Ciltli

Milletlerin Zenginliği Ciltli

Adam Smith
Etiket Fiyatı : 44.00 TL

33.00 TL