350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Mutlu Prens

Mutlu Prens

Etiket Fiyatı : 26.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

19.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Mutlu Prens

Oscar Wilde’ın 1888’de yayımlanan Mutlu Prens’teki masalları oğulları için yazdığı düşünülse de, yazar hedef  kitlesini “yediden yetmişe çocuk ruhlu insanlar, şaşırma ve sevinme gibi çocuksu yetilerini koruyanlar” olarak açıklamıştır. Wilde bu masallarda bencilliği ve duyarsızlığı gözler önüne serer ve eleştirir. Onun ana masal kişileri bazen hatalarını anlayarak pişmanlık duyarlar ve özgecil davranışlar sergilerler. Kimi zaman da gözlerini kör eden kibirden bir türlü kurtulamazlar.
Mutlu Prens her ne kadar çıraklık döneminin ürünü olsa da, Wilde’ın masal ve alegori alanındaki ustalığını ortaya koyar.

OSCAR WILDE (1854-1900): İrlandalı şair ve oyun yazarı, Dublin’de dünyaya geldi. 19. yüzyıl sonunda ortaya çıkan “sanat için sanat” görüşünü savunan estetikçilik akımının İngiltere’deki savunucularındandır. Enniskillen’deki Portora Kraliyet Okulu’ndan sonra, bursla Dublin Üniversitesi’ne ve Oxford’daki Magdalen College’a devam etti. 1878’de Ravenna adlı uzun şiiriyle Newdigate Ödülü’nü kazandı. 1884’te İrlandalı ünlü bir avukatın kızı olan Constance Lloyd’la evlendi. 1891’de yayımladığı tek romanı The Picture of Dorian Gray (Dorian Gray’in Portresi), eleştirmenler tarafından ahlaksızlıkla suçlanmasına neden oldu. Wilde 1891 yılında Lord Arthur Savile’s Crime, and Other Stories (Lord Arthur Savile’in Suçu ve Diğer Öyküler) ve A House of Pomegranates’i (Narlı Ev) yayımladı. Töre komedisi türündeki oyunları Lady Windermere’s Fan (Lady Windermere’in Yelpazesi) ve A Woman of No Importance (Önemsiz Bir Kadın) büyük başarı kazandı. Son oyunları An Ideal Husband (İdeal Bir Koca) ile en başarılı yapıtı sayılan ve Victoria döneminin ikiyüzlülüğünü acımasızca sergileyen The Importance of Being Earnest (Ciddi Olmanın Önemi) 1895 yılında sahneye kondu. Wilde Fransa’da bir kulak enfeksiyonunun neden olduğu şiddetli bir beyin iltihabı sonucu aniden yaşamını yitirdi.

İçindekiler;

  • Mutlu Prens
  • Harika Fişek
  • Bencil Dev
  • Bülbül ve Gül
  • Vefalı Dost

 

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Happy Prince
Yılı
: 2017
ISBN
: 9786052950364
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 56

Masal Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Oscar Wilde Diğer Kitapları    Oscar Wilde Kitapları