350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Orfeus’tan Sonra

Orfeus’tan Sonra

Etiket Fiyatı : 60.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

45.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Orfeus’tan Sonra

Orfeus’tan Sonra eleştirel şiirler, şiirsel eleştiriler 2002-2022

“Günümüze kadar (en azından son yüzyıla kadar) şairler ve yazarlar hayata bakarak yapıtlarını ortaya koydular. Dolayısıyla yapıtlar hayat üzerine üretilmiş metinler oldu. Kısacası sanatın kaynağı yani nesnesi hayattı. Oysa günümüzde, sanat yapıtları, özellikle de sanatçılar için, hayatın önemli bir yanı haline geldi. Artık sanat da hayata dahildir. O halde sadece hayat üzerine yapıt üretmek değil, sanat üzerine de yapıt üretmek olasıdır. Bir sanat yapıtı başka bir sanat yapıtının nesnesine dönüşebilir.

… Giderek içine kapanmaya başlayan şiirimizi, sinemaya, resme, tiyatroya ve öteki sanatlara doğru açmak, ona biraz nefes aldırabileceği gibi etkinlik alanını da zenginleştirip genişletecektir. Bunun yanı sıra şairlere de yeni esinlenme olanakları yaratacaktır kanısındayım.

Bir başka adlandırmayla, ‘kazı-yorum şiirleri’ diyebileceğimiz bu ‘eleştirel şiirler’i ya da ‘şiirsel eleştiriler’i, çoğu ‘başyapıt’ olarak nitelendirilebilecek sanat yapıtlarını bugünden geçmişe doğru kazıyarak ve yorumlayarak yazmaya çalıştım. Sonunda (yoksa başında mı demeli) Orfeus’la karşılaştım. Arada başka Orfeus’lar da var kuşkusuz. Kitabın sayfalarını birlikte açmaya, ortak zihinsel bir çabayla kazımaya ve yorumlamaya davet ediyorum. Umarım sizler için de şiirli bir yolculuk olur.”

Hasan Erkek

Hasan Erkek’ in şiir kitapları, Türkiye’nin yanı sıra, Fransa, Bulgaristan, Romanya ve Kamerun’da yayımlandı. Şiirleri, İspanya Küba, Hindistan, Arjantin, Yunanistan, Çin, İsrail, İtalya, Fransa, Bulgaristan, Romanya, Karadağ, Guatemala gibi ülkelerde onlarca antoloji ve dergide yer aldı.  Uluslararası birçok şiir festivaline şiirleriyle katıldı. Aynı zamanda oyun yazarı ve akademisyen (Prof.Dr.) olan Hasan Erkek, oyunlarında şiirden çokça yararlandı. Şarkılı ve şiirli oyunlar, tamamı şiir olan olan müzikaller yazdı. Şiir ve tiyatro alanındaki yapıtları yirminin üzerinde, ulusal ve uluslararası ödül aldı.

Şiir Kitapları;

Biz Çocuk Değildik Çocukluğumuzda(1982)

Hayat Yenile Beni(2013)

Beyaz Menekşe(2013)

Sevdadan Kanadım(2015)

Lal Destan(2020)

Kağıt Bilgisi
: 3.Hamur
Yılı
: 2022
ISBN
: 9786254292866
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 168

Şiir Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Hasan Erkek Diğer Kitapları      Hasan Erkek Kitapları