350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Otobiyografi

Otobiyografi

Etiket Fiyatı : 130.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

84.50  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Otobiyografi

John Stuart Mill (1806-1873): İngiliz düşünür, iktisatçı ve siyaset adamı. Babası James Mill tarafından evde eğitildi. Hukuk bilimci John Austin’den dersler aldı. Bir süre Montpellier’de Faculté des Sciences’ta kış kurslarına katıldı, Oxford ve Cambridge’e girmek için şart koşulan dinsel yemine babası ve kendisi itiraz ettiği için üniversiteye gitmedi. İlk yazıları 1822’de Traveller gazetesinde çıktı. 1823’de Doğu Hindistan Şirketi’nde kâtip olarak işe başladı. 1831’de Çağın Ruhu adlı ilk eseri yayımlandı. 1865’te liberal üye olarak parlamentoya girdi. İşçi sınıfının haklarını destekledi ve kadınların oy hakkı için mücadele etti. Başlıca eserleri Bir Mantık Sistemi, Siyasal İktisadın İlkeleri, Özgürlük Üzerine, Parlamento Reformu Üzerine Düşünceler, Temsili Yönetim Üzerine Düşünceler, Faydacılık ve Kadınların Köleleştirilmesi’dir. Otobiyografi ve Sosyalizm Üzerine Bölümler ölümünden sonra üvey kızı Helen Taylor’ın çabalarıyla yayımlandı. Mill Otobiyografi’de çocukluğundan, aldığı eğitimden, Harriet Taylor ile evliliğinden, parlamentodaki günlerinden söz ederken, aynı zamanda eğitim, edebiyat, felsefe, din, siyaset ve iktisada dair görüş ve eleştirilerini de aktarır.

Özgüç Orhan (1973): Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, liseyi İstanbul’da Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamladı. Lisans derecesini 1998’de Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler’den, yüksek lisans derecesini 1999’da çevre siyaseti alanında Keele Üniversitesi’nden ve doktora derecesini 2007’de siyaset felsefesi alanında Maryland Üniversitesi’nden aldı. 2008-2016 yılları arasında Fatih Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ile Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümlerinde öğretim üyesi olarak ders verdi. Çevirileri arasında John Stuart Mill’in Demokratik Yönetim Üzerine Düşünceler’i ve Din Üzerine Üç Deneme’si, Aristoteles’in Politika’sı ve Erwin Rohde’nin Psykhe’si bulunmaktadır.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Autobiography
Yılı
: 2021
ISBN
: 9786254056628
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 264

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
John Stuart Mill Diğer KitaplarıJohn Stuart Mill Kitapları