350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Pericles

Pericles

Etiket Fiyatı : 80.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

60.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

30Pericles

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi yazar, son oyunlarından Pericles’te yeni bir metafizik ve daha esnek bir üslup sergiliyor. Yalınlığıyla dikkati çeken bu oyun Shakespeare’in sağlığında sahnelenmiş (1608) ve o sırada en popüler oyunu olmuştur.

Hamdi Koç (1963): İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Hokka dergisinin yayın kurulunda bulundu. 1992’de Çocuk Ölümü Şarkıları’ndan başlayarak hemen her yapıtıyla dikkati çeken Hamdi Koç’un o tarihten bu yana beş romanı yayımlandı. Eserlerini çevirdiği yazarlar arasında Shakespeare, Faulkner, Beckett ve Joyce yer alıyor.

Bir Fırtına, Bir Doğum ve Bir Ölüm: Pericles.

Shakespeare’i büyük trajedileriyle tanırız, malum, Hamlet’le, Macbeth’le, Romeo Juliet’le, Lear’la, Julius Caesar’la. Bunlar, okunmasa, filmleri seyredilmese bile, hafif bir sanat kültürü kapsamında herkesin bildiği, hatta tüm insanlığa malolmuş isimler. Shakespeare’e biraz daha meraklı olanlar, artık tiyatro seyircisi kimliği de kazanmış olarak, komedilerini de bilirler, Onikinci Gece, ya da Kısasa Kısas gibi. Bu komediler ve başka birkaç tanesi daha tiyatrolarımızda sıkça oynandı. Shakespeare’le tanışıklığımızın bir adım sonrası, III. Richard ya da V. Henry gibi tarihi oyunlarını seyretmiş ya da okumuş olmakltır. Bu kadarı artık iyice kuvvetli bir  Shakespeare ilgisini gösterir.

Trajediler, komediler ve tarihi oyunlar dışında Shakespeare’in bir de eğer Shakespeare  ilgisi ifrat derecesinde değilse kolay kolay kimsenin tartışmayacağı, yaklaşmayacağı bir kısım oyunu vardır…

Çevirmen
Yılı
: 2007
ISBN
: 9789944881715
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 120

Edebiyat Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
William Shakespeare Diğer KitaplarıWilliam Shakespeare Kitapları