Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Pericles;

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi yazar, son oyunlarından Pericles’te yeni bir metafizik ve daha esnek bir üslup sergiliyor. Yalınlığıyla dikkati çeken bu oyun Shakespeare’in sağlığında sahnelenmiş (1608) ve o sırada en popüler oyunu olmuştur.

Hamdi Koç (1963): İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Hokka dergisinin yayın kurulunda bulundu. 1992’de Çocuk Ölümü Şarkıları’ndan başlayarak hemen her yapıtıyla dikkati çeken Hamdi Koç’un o tarihten bu yana beş romanı yayımlandı. Eserlerini çevirdiği yazarlar arasında Shakespeare, Faulkner, Beckett ve Joyce yer alıyor.

Bir Fırtına, Bir Doğum ve Bir Ölüm: Pericles.

Shakespeare’i büyük trajedileriyle tanırız, malum, Hamlet’le, Macbeth’le, Romeo Juliet’le, Lear’la, Julius Caesar’la. Bunlar, okunmasa, filmleri seyredilmese bile, hafif bir sanat kültürü kapsamında herkesin bildiği, hatta tüm insanlığa malolmuş isimler. Shakespeare’e biraz daha meraklı olanlar, artık tiyatro seyircisi kimliği de kazanmış olarak, komedilerini de bilirler, Onikinci Gece, ya da Kısasa Kısas gibi. Bu komediler ve başka birkaç tanesi daha tiyatrolarımızda sıkça oynandı. Shakespeare’le tanışıklığımızın bir adım sonrası, III. Richard ya da V. Henry gibi tarihi oyunlarını seyretmiş ya da okumuş olmakltır. Bu kadarı artık iyice kuvvetli bir  Shakespeare ilgisini gösterir.

Trajediler, komediler ve tarihi oyunlar dışında Shakespeare’in bir de eğer Shakespeare  ilgisi ifrat derecesinde değilse kolay kolay kimsenin tartışmayacağı, yaklaşmayacağı bir kısım oyunu vardır…

Çevirmen : Hamdi Koç
Yılı : 2007
ISBN : 9789944881715
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 120


"William Shakespeare" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Bahar Noktası

Bahar Noktası

William Shakespeare
Etiket Fiyatı : 10.00 TL

7.20 TL

Tukendi Fırtına – Ciltli

Fırtına – Ciltli

William Shakespeare
Etiket Fiyatı : 27.00 TL

19.44 TL

Fırtına

Fırtına

William Shakespeare
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL

Kral VI. Henry -II- Ciltli

Kral VI. Henry -II- Ciltli

William Shakespeare
Etiket Fiyatı : 27.00 TL

19.44 TL

Kral VI. Henry – II –

Kral VI. Henry – II –

William Shakespeare
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL