Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Pinokyo, İtalyan edebiyatının en neşeli olduğu kadar en dokunaklı öykülerinden biridir. Geppetto Usta’nın konuşan bir odun parçasından yaptığı ve Pinokyo adını verdiği kukla, küçük bir çocuğa dönüşmenin özlemi içindedir. Ancak bu yürüyen ve konuşan tahta çocuğun yaramazlığı başına olmadık işler açar ve kendini tanıyıp yüreğindeki arzuya kavuşana dek bir dizi soluk kesen, zorlu maceradan geçmesi gerekir.
Carlo Collodi’nin yüz yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında bilinen ve sevilen bu yapıtı, bütün zamanların en çok okunan kitaplarındandır.
CARLO COLLODI (1826-1890): Asıl adı Carlo Lorenzini olan İtalyan yazar ve gazeteci Floransa’da dünyaya geldi. Gençliğinde ilahiyat okulunda okudu, ama Avusturya’ya karşı yürütülen mücadelede Risorgimento (Yeniden Yükseliş) hareketini desteklemek amacıyla gazeteciliğe yöneldi. 1848’de Il Lampione adlı siyasal mizah gazetesini çıkarmaya başladı.
1861’de İtalya Krallığı kurulunca gazeteciliği bırakıp çocuklar için yazmaya başladı. Başlıca eserleri Giannettino  (1876), Minuzzolo (1878) ve 1881’de Giornale dei bambini adlı çocuk dergisinde tefrika edilen ve daha ilk
bölümlerinin yayımlanmasıyla büyük başarı kazanan Pinokyo’dur.

Çevirmen : Egemen Berköz
Orijinal Adı : Le Avventure di Pinocchio
Yılı : 2017
ISBN : 9786052951040
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 200


"Carlo Collodi" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Pinokyo – Kısaltılmış Metin

Pinokyo – Kısaltılmış Metin

Carlo Collodi
Etiket Fiyatı : 4.00 TL

2.88 TL

Tukendi Pinokyo

Pinokyo

Carlo Collodi
Etiket Fiyatı : 4.00 TL

2.88 TL

Tukendi Pinokyo Ciltli

Pinokyo Ciltli

Carlo Collodi
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL