350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Sağduyu – Ciltli

Sağduyu – Ciltli

Etiket Fiyatı : 200.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

130.00  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Thomas Paine (1737-1809): Aydınlanma döneminin en önemli yazar, aydın ve devrimci düşünürlerindendir. Risaleleri ve özellikle Sağduyu adlı eseriyle Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi’nin hazırlanmasında önemli bir rol oynadı. 1792’de yazdığı İnsan Hakları adlı eseriyle, Fransız Devrimi’nin temellerini de güçlendiren en önemli isimlerden biri oldu. Meclisin Fransız olmayan üç üyesinden biriyken Robespierre döneminde tutuklandı. İlk kez Amerikan Devrimi öncesinde yayımlanan Sağduyu, 13 koloninin Büyük Britanya’nın hâkimiyetinden kurtulması gerektiği tezini öne sürer, bu tezi İngiliz Anayasası, yönetim şekilleri, monarşi, Amerika’nın o dönemdeki siyasi konumu ve kudretine dair, son derece pratik önerilerle desteklenmiş fikirleri eşliğinde sunar. Bu metin, özlü ve güçlü fikirleri sayesinde, ithaf edildiği Amerikan sakinleri tarafından bir anıt-metin mertebesine çıkarılmıştır. Halkını devrim rüyasında ve hakikatinde yalnız bırakmamış olan bu metin, Amerika’nın en çok basılan (2000’lerde bile) ve okunan eseri olarak tarihe geçmiştir.

Çiçek Öztek (1970): Ankara doğumlu. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu, Sosyoloji Bölümünde yüksek lisans yaptı  ve yayıncılık dünyasına girdi. Çevirmenlik, editörlük, yayıncılık, koordinatörlük  yapıyor. İngilizce ve İspanyolcadan iki yüzü aşkın kitabı yayına hazırladı.
S. Lem, G.K. Chesterton, M. Bahtin, J.L. Borges, A. Roy, G. Jusdanis, E.H. Rius, C. Snyder, T. Parks gibi yazarları Türkçeye kazandırdı. Bir çocuk annesidir.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Common Sense
Yılı
: 2019
ISBN
: 9786052959039
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 96

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Thomas Paine Diğer KitaplarıThomas Paine Kitapları