100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

Sainte-Hermine Şövalyesi

Sainte-Hermine Şövalyesi

40.60  TL

-+
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Sainte-Hermine Şövalyesi

Alexandre Dumas (père) (1802-1870): On dokuzuncu yüzyılda Avrupa’yı saran siyasal ve sosyal çalkantıları yaşamasına rağmen daha çok on altıncı ve on yedinci yüzyılın tarihi olaylarını konu alan üç yüzden fazla roman yazdı. Yaşadığı dönemin sevilen ve en çok okunan romantik yazarlarından biridir. Dumas uzmanı Claude Schopp; yazarın ölümünden sonra Dumas’nın özel belgelerinin arasında Sainte-Hermine Şövalyesi’nin ilk bölümüne tesadüf eder; izini sürerek Le Moniteur Universel’de tefrika edilmiş kitaba ulaşmayı başarır. Yazarın ölümü nedeniyle tamamlayamadığı kitabı tamamlar ve yayımlar. Sainte-Hermine Şövalyesi, Napoléon’un temsil ettiği değişimle uzlaşmaya çalışan ve şövalyeliğin tüm erdemlerini mükemmel bir biçimde temsil eden genç bir şövalyenin hikâyesidir. Claude Schopp’un yazdığı “olası” sonu ve Napoléon dönemi meraklılarını tatmin edecek notlarını da içeren bu kitap; Dumas okurlarını Paris salonlarından hapishanelere, Avrupa’dan Güney Asya’ya, Seine Nehri’nden okyanuslara, kara muharebelerinden korsan gemilerine uzanan müthiş bir maceraya davet ediyor.

Haldun Bayrı (1961): 1981’de Galatasaray Lisesi’ni bitirdi. Editörlük yaptı. Claude Lévi-Strauss, Emil Michel Cioran, Léo Malet, Daryush Shayegan, Albert Cossery gibi yazarların eserlerini Fransızcadan Türkçeye çevirdi. Çevirmenin aynı zamanda İki Şahit ve Diğerleri (Metis Yay. 1997) isimli bir de kitabı bulunmaktadır.

Sunuş

Bir Alexandre Dumas biyografisinin yazarı olup, onun birçok tanınmış tanınmamış eserini yayına hazırlayan Claude Schoop, her zamanki gibi arşivlerde onun metreslerinden birinin kimliğini ya da gayrimeşru çocuklarından birinin nüfus suretini aradığı bir gün, bu kitabın ilk bölümünü oluşturan “Joséphine’in Borçları”nı bulur…

Çevirmen
Orijinal Adı
: Le Chevalier de Sainte-Hermine
Yılı
: 2016
ISBN
: 9786053327493
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 1104

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Alexandre Dumas Diğer KitaplarıAlexandre Dumas Kitapları