350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Sarsılanlar

Sarsılanlar

Etiket Fiyatı : 40.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

30.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Uzun bir aradan sonra sevgilim bana döndü. “Beklemiyordum” desem bu bir yalan olacak, ancak onu beklediğimi de söyleyemem. Çünkü bu dönüş o zaman bir tekrar olurdu. Çünkü bu dönüş asla bir tekrar değildi. Daha önce ayrılıp bir araya gelmedik ki bu dönüş bir tekrar olsun! Yeniden gelişinin biricik bir olay olduğuna kalıbımı basarım. Garip bir önseziyle kapıyı açtım ve işte o orada, saçları biraz dağılmış ve hafifçe yaşlanmış gibi karşımda. Nasıl oldu bilmiyorum, birden bir güç beni ona doğru, kapının dışına attı; ortaya bir fikir atarcasına, ama kendim de oraya düşmüşüm gibi. İkimizin de hayatında bir ilkti bu.

Önay Sözer: Felsefe profesörü ve yazardır. Son olarak Boğaziçi Üniversitesi’nde çalıştı. Alman ve Fransız üniversitelerinde Hegel diyalektiği ve fenomenoloji, semiyotik, ontoloji alanlarında dersler verdi. Sanat felsefesi ve psikanaliz ürün verdiği diğer konulardır. Uluslarası Hegel Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Yazın yaşamına ikinci A Dergisi ile atılan Önay Sözer’in yayımlanan roman/anlatı  kitapları: Öteki (1981, Yazko Roman Ödülü), Çıplak Gülüş (1986), Kadın ve Benzeri. Bir Kadın Ütopisi (deneme, 1993), Jacques Derrida ile Birlikte Pera Peras Poros (inceleme, 1999), İsis’in Düğümü (roman, 2004), Sonradan Yaşamak (roman, 2009), Piri Reis’in Kayıp Adası
(roman, 2014), Sanat: “Görünendeki Görünmeyen” (inceleme, 2019). Kendi konularında, aralarında 29. Uluslararası Hegel Kongresi  olmak üzere çeşitli uluslararası kongreler düzenledi. Felsefe yazılarının çoğu Almancadır. Adına hazırlanan Bir Arada adlı Festschrift’e Giorgio Agamben, Bernhard Waldenfels, Andreas Grossmann gibi dünya çapında felsefeciler katkıda bulundu.

Yılı
: 2020
ISBN
: 9786257999465
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 256

Roman Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Önay Sözer Diğer KitaplarıÖnay Sözer Kitapları