Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Strateji Sanatı – Oyun Kuramı İle İş Hayatında Başarı:

“Bu harikulade kitabı okumayı bitirdiğinizde, karar alırken uygulayacağınız yepyeni ve çok kurnazca yaklaşımlar öğrenmiş olacaksınız.”

Slyvia Nasar, Akıl Oyunları (Beautiful Mind) kitabının yazarı

“Harikulade, dâhice, yepyeni bir sunum.”

Thomas C. Schelling, Nobel Ödüllü ekonomist

“İşte, aynı anda hem sıkı, hem eğlenceli, hem de son derece yararlı bir kitap… Bu kitabı okuduğumdan beri, her şeyi oyun teorisi açısından görüyor ve x ışını gözlükleri takmış, dünyaya onlarla bakıyormuşum gibi hissediyorum.”

Diane Coyle, Business Economist

“İçinde gerçek yaşamdan alınmış, eğlenceli sayısız örnek ve karar alma senaryosu var… Rahat okunuyor ve çok canlı yazılmış. Çok yaşa ekonomi!”

John Burns, Times Higher Education

“Bir popüler ekonomi eseri örneği.”

Tim Harford, Financial Times

Strateji Sanatı’nın yazarları, ekonomi profesörü Avinash K. Dixit ve iş yönetimi profesörü Barry J. Nalebuff, kuram ile stratejiyi bir araya getirip sizlere yaşamın her anında kullanabileceğiniz çözümleme teknikleri öneriyorlar. Oyun kuramı tekniklerini öğrenince:

• Günlük yaşamınızdaki sıradan durumlardan işinizdeki en çetin mücadelelere, küçük büyük her olaya bambaşka bir gözle bakacaksınız.

• Oyunları ve kurallarını apaçık göreceksiniz.

• Doğrudan hedefe götüren başarılı kararlar alabileceksiniz.

Çevirmen : Ümit Şensoy
Yılı : 2015
ISBN : 9786053324652
Genişlik : 15,5
Yükseklik : 23
Sayfa Sayısı : 548


"Avinash K. Dixit" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.