350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Suttanipāta – Ciltli

Suttanipāta – Ciltli

Etiket Fiyatı : 280.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

210.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Gürültüden korkmayan bir aslan gibi, ağın yakalayamadığı bir rüzgâr gibi, sudan kirlenmeyen nilüfer gibi, kişi bir gergedan gibi, yalnız dolaşmalı.

Suttanipāta, yani Suttaların Dökülüşü Buddhizmin Üç Sepet’inin (Tripitaka) en meşhur kısmı olan Suttanipata’nın içinde yer alır. Buddha felsefesinin temel görüşlerini çarpıcı diyaloglarla sunan bu kıymetli eser Buddhizmin ilk dönemlerini, temel değerlerini anlamak açısından kilit bir öneme sahiptir. Buddhizmin felsefesi ve tarihi hakkında bir sunuş eşliğinde, Suttanipāta Türkçede ilk kez Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde.

Korhan Kaya (1959): Ankara Üniversitesi DTCF Hindoloji Bölümünü bitirdi. Aynı bölümde 1990’da doktorasını  tamamladı ve 2003 yılında profesör unvanı aldı. JNU, BHU, Kolkata (Kalküta), Delhi gibi Hindistan’ın seçkin üniversitelerinde araştırmalar yaptı. 2015 yılında Hindistan cumhurbaşkanı ve ICCR tarafından Seçkin Hindolog  unvanı verildi.
Halen AÜ, DTCF’deki Hindoloji Anabilim Dalı Başkanlığını sürdüren Korhan Kaya’nın, Hindoloji üzerine otuzu  aşkın makalesi, Hint dili, edebiyatı ve felsefesi konularında da çeviri ve telif olmak üzere yirmi yedi kitabı  bulunmaktadır.

Çevirmen
Yılı
: 2019
ISBN
: 9786052959022
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 200

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Suttanipāta – Ciltli Diğer KitaplarıSuttanipāta – Ciltli Kitapları