150 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
250 TL ve üzerine 5'e varan taksit imkânı

Toprak Arabacık (Mriççhakatika) Ciltli

Toprak Arabacık (Mriççhakatika) Ciltli

63.00  TL

Tükendi Gelince Haber Verelim
10 : 00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Toprak Arabacık (Mriççhakatika)

Şūdraka: 4. yüzyılda yaşadığı kabul edilen ve elinizdeki tek eseri Toprak Arabacık’la yalnız Hint Edebiyatı’nın değil Dünya Edebiyatı’nın da Shakespeare ve Hugo’yla karşılaştırılacak denli seçkin bir yazarıdır. Aşk, polisiye ve iktidar mücadelesini ustalıkla harmanlayan eser, toplumsal duruşuyla da değerlerin altüst oluşuna güçlü bir direniştir.

Korhan Kaya (1959); Şakuntala, Hint-Türk-Avrupa Masalları, Hindistan’da Diller ve son olarak yayınlanan Sanskrit-Türkçe Sözlük gibi tüm çeviri-derleme ve telif yapıtları düşünüldüğünde, tartışmasız Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nin en üretken hocalarından biridir.

 

Önsöz

Şūdraka, Hint edebiyatında seçkin bir yere sahip, çok önemli bir şairdir. Onun tek bir eseri vardır, o da Mriççhakatika yani Toprak Arabacık dramıdır. Bu dram, on perdeden oluşması ve karakterlerindeki çeşitlilikle tüm Hint dramları arasında ayrıcalıklı bir yere oturur. Aşk, polisiye ve iktidar mücadelesi gibi, konunun üç farklı yönünün iç içe geçirilmiş olması da eserin ayırt edici yanlarından biridir…

Çevirmen
Orijinal Adı
: Mriççhakatika
Yılı
: 2007
ISBN
: 9789944880930
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 21,5
Sayfa Sayısı
: 272

Edebiyat Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Şūdraka Diğer KitaplarıŞūdraka Kitapları