350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Toprak ve Küller

Toprak ve Küller
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Toprak ve Küller

Yirmi iki ülkeden sonra şimdi de Türkçe’de…

Sovyet işgali altındaki Afganistan’da bombalanan bir köy… Yıkılmış evler… Ölüler, yaralılar… Dağılmış aileler… Köyün erkeklerinden Murad uzakta bir madende çalışıyor. Bombardımanın ardından ailesinden sadece babası ve beş yaşındaki oğlu sağ kalmış. Toprak ve Küller, bu dede ile torunun Murad’a ulaşmak için çıktıkları hüzünlü yolculuğun hikâyesi.

Toprak ve Küller, hem bir film gibi kare kare akışı hem de izleyicisinin yüreğine seslenişiyle onu derhal içine alan bir roman… “Sesleri kaybeden” torun, acılarıyla sorumluluğu arasında sıkışmış dede ve diğer yan karakterlerle, yazarın ezilen insanın kaderine yaktığı bir ağıt.

Atik Rahimi (1962); günümüz Afgan sanatının en önemli temsilcilerinden biridir. Fransa’da sürdürdüğü roman, fotoğraf ve belgesel film çalışmalarıyla ülkesinde yaşananları dile getirmektedir. Yirmi iki ülkede yayımlanan ilk romanı Toprak ve Küller’in  (1999) ardından Düş ve Dehşet Evleri (2002) adlı romanı da coşkuyla karşılanan Rahimi, şu sıralar üçüncü romanına çalışmakta.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Hâkister u Hâk
Yılı
: 2007
ISBN
: 9789944880961
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 60

Dünya Edebiyatı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Atik Rahimi Diğer Kitapları      Atik Rahimi Kitapları