350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Totem ve Tabu

Totem ve Tabu

Etiket Fiyatı : 58.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

43.50  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Totem ve Tabu

Freud (1856-1939): “İlkel toplumların”; “vahşilerin” hayatında çok önemli yer tutan tabular ile nevrotiklerin kendilerine koydukları obsesif yasaklar arasındaki benzerlikleri konu alan Totem ve Tabu Freud’a göre “insanların uykusunu uzun süre kaçıracak” bir eserdi. Bireyin gelişim sürecinde insan türünün evrim sürecinden izler bulunabileceğini; tarihteki travmatik olayların tek tek kişilerin yaşantısında yankılandığını savunan bu öncü yapıtın; bugün ancak güncellik kazanmış geniş bir araştırma sahasını çok önceden haber verdiği söylenebilir.

Zehra Aksu Yılmazer: Giresun’da doğdu, Almanya’da büyüdü, Ankara Hacettepe Üniversitesi Mütercim – Tercümanlık Bölümü’nden mezun oldu. Robert Musil, Stefan Zweig, Hermann Hesse, Gustav Meyrink, Carl Gustav Jung, Rainer Maria Rilke ve daha pek çok yazarın kitaplarını Almancadan Türkçeye kazandırdı. Totem ve Tabu çevirisi, 2021 Psikanaliz Yazıları Çeviri Başarı Ödülü’ne layık görüldü. İstanbul’da yaşamaktadır.

Önsöz
Yayıncısı olduğum Imago dergisinin ilk iki yılında bu kitabın altbaşlığıyla yayımlanan aşağıdaki dört makale, psikanalizin bakış açılarını ve bulgularını etnopsikolojinin1 açıklığa kavuşturulamamış meselelerine tatbik etmeyi denediğim ilk çalışmamdır. Dolayısıyla, bu makaleler analitik olmayan psikolojinin varsayımlarından ve çalışma biçimlerinden aynı amaçla yararlanan W. Wundt’un kapsamlı eserindeki yöntemle çeliştiği kadar, bireysel psikolojinin sorunlarını etnopsikolojik materyalden yararlanarak çözmeye çalışan Zürih psikanaliz ekolünün yaklaşımına da ters düşmektedir. Fakat kendi çalışmalarımda öncelikle bu iki kaynaktan ilham aldığımı memnuniyetle teslim ederim. Çalışmalarımdaki yetersizliklerin elbette farkındayım. Bu incelemelerin bir ilk olma özelliğinden kaynaklanan
eksiklerine değinmek istemiyorum. Ama diğerleri kısa bir izahat gerektiriyor…

Çevirmen
Orijinal Adı
: Totem und Tabu
Yılı
: 2021
ISBN
: 9786254051906
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 216

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Sigmund Freud Diğer KitaplarıSigmund Freud Kitapları