350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Türk Sanayiinde Bir Uzun Yol Kaptanı “Hasan Subaşı Kitabı”

Türk Sanayiinde Bir Uzun Yol Kaptanı  “Hasan Subaşı Kitabı”
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Türk Sanayiinde Bir Uzun Yol Kaptanı  “Hasan Subaşı Kitabı” 

Türk Sanayii Tarihini inceleyecek olursak Arçelik’in ve onun liderlerinin Türk sanayiinin gelişmesinde ne kadar önemli bir rol oynadığını görebiliriz. Şimdi her evde bulunan ve sıradan eşya olarak gördüğümüz başta buzdolabı olmak üzere ‘beyaz eşya’ların bir zamanlar sadece yurt dışından ithal edilen ve ‘lüks eşya’ sınıfına girdiğini hatırlamamız ve bilmemiz gerekir. Bu eşyaların her eve girebilmesi için önemli stratejik kararlar verilmiş, riskler alınmış, özverili yaşamlar devreye girmişti. Ülkemizdeki hemen hemen her eve girerek yaşamımızı kolaylaştıran ürünler sunmayı misyon edinmiş Arçelik’in bu efsanevi liderlerinden bir tanesi de Hasan Subaşı’dır.

Türkiye’nin en önemli topluluklarından Koç Topluluğu ve onun amiral gemisi Arçelik’te 40 yıl dümen başında bulunan Hasan Subaşı’nın hikayesi.

Pembe Candaner İstihdam ve politikaları, İnsan kaynakları yönetimi, Yetenek yönetimi, Kadın yönetici Programları, Kariyer ve Protokol konularında ulusal ve uluslararası bir uzman olan Candaner, Yaratıcı İnsan Platformu Başkanıdır.
TED Ankara Koleji, ODTÜ, DTCF, CUNY, IMD ve UCI’da eğitim alan ve Doktora sahibi olan Candaner, Özel İstihdam Bürolarının yasallaşmasında önderlik yaptı ve Özel İstihdam Büroları Derneğinin Kurucu Başkanı oldu.

Adecco Türkiye CEO’luğu ve Kariyer.net Genel Müdürlüğü yaptı. Uzun yıllar Boğaziçi Üniversitesi’nde (BUYEM) ders verdi ve Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Artı 1 kanalında ‘Kadının çok işi var’ adlı programı hazırlayıp sundu.
TUSİAD, SHRM, NHRA, International Business Leaders Association üyelikleriyle Forbes Dergisi Danışma Kurulu üyesi olan Candaner ayrıca CEO LIFE köşe yazarı olup, 2003’te Dünya Gazetesi tarafından ‘Yılın En Başarılı İş Kadını’ seçildi.
Yurt içinde ve dışında yayınlanan pek çok makalenin ve konferans, seminer ve ödüllerin sahibi olan Candaner; istihdam, kariyer, yetenek ve yönetici yetiştirilmesi konusunda politikalar oluşturuyor. İngilizce ve Fransızca bilen Candaner’in yayımlamış 3 kitabı bulunuyor.

İÇİNDEKİLER

Önsöz

Başlarken

I

Erken Yıllar

II

Şubası Ailesi

III

Koç’lu Yıllar

IV

Satır Araları

Sonsöz

Kendi Kaleminden

Hasan Subaşı Albümünden

Dizin

Yılı
: 2015
ISBN
: 9786053325932
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 320

Nehir Söyleşi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Pembe Candaner Diğer Kitapları      Pembe Candaner Kitapları