350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Veba Yılı Günlüğü – Ciltli

Veba Yılı Günlüğü – Ciltli

Etiket Fiyatı : 320.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

208.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Veba Yılı Günlüğü – Ciltli

Daniel Defoe (1660-1731): Londra’da varlıklı bir ailede dünyaya geldi. İyi bir akademik eğitimin ardından ticarete atıldı. Çetin ve macera dolu bir ticaret hayatının ardından siyasi yergilerle yazarlığa başladı. Gözü pek bir gazetecilik kariyeri ve pek beğenilen didaktik eserlerinin ardından, 1719 yılında onu dünya edebiyatının başköşelerinden
birine yerleştiren Robinson Crusoe romanını yazdı. 1722’de yazdığı ve 1665’de Londra’da yaşanmış olan veba salgınını anlattığı Veba Yılı Günlüğü doğal afetler hakkında kaleme alınmış en etkileyici edebi eserlerden biridir. İnsan doğasını çok iyi tanıyan, güçlü kalemi ve yalın üslubuyla pek çok konuda ilgi çekici eserler veren Defoe, İngiliz romanının kurucuları arasında yer alır.
İris Kantemir: TED Ankara Koleji’ni, DTCF İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Uzun yıllar Almanya’da kaldı. Yurda döndükten sonra ODTÜ, Kadıköy Maarif Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi’nde ders verdi. Cumhuriyet Kitap’ta yazıları yayımlandı. Heinrich von Kleist, Hermann Hesse, Thomas Mann, Max Frisch, Carson McCullers, Amy Tan ve Ketil Bjornstad’tan çeviriler yaptı.

Veba Yılı Günlüğü

Londra’da 1665 yılındaki son büyük salgın sırasında kamu ve özel hayatın en dikkat çekici olaylarının gözlem ve kayıtlarıdır.

Bu olaylar sırasında orada yaşayan bir Londralı tarafından yazıldı ve daha önce hiç yayımlanmadı.

1664 yılının Eylül ayı başlarında sıradan bir sohbet sırasında ben de komşularımla birlikte Hollanda’da veba salgınının yeniden başladığını öğrendim…

Çevirmen
Orijinal Adı
: A Journal of the Plague Year
Yılı
: 2016
ISBN
: 9786053328292
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 264

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Daniel Defoe Diğer KitaplarıDaniel Defoe Kitapları