350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Walworth Güzeli

Walworth Güzeli

Etiket Fiyatı : 160.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

120.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Walworth Güzeli

2011: Şehre ve şehir hayatına tutkun Madeleine, üniversitedeki işine son verildiğinde kiraların daha uygun olduğu bir mahalleye taşınmak zorunda kalır. Walworth’un sessiz bir köşesindeki bu yeni evinde onu, yeni arkadaş ve komşuların yanı sıra geçmişin hayaletleri beklemektedir.

1851: Dört çocuklu bir aile babası olan Joseph Benson, zamanın yoksulları üzerine araştırmalar yapan Henry Mayhew tarafından işe alınır. Joseph’in hedefi “sokağa düşen” kadınlarla görüşmek ve yaşam koşullarını kayda geçirmektir. Soruşturmaları sonucu yolu Walworth’ta pansiyon işleten gizemli bir kadınla, Bayan Dulcimer’le kesişir.

Birbirine paralel akan bu iki hikâye ilerledikçe Londra’nın dünü ve bugünü iç içe geçecek, farklı zaman dilimlerinde yaşayan karakterler birbirlerinin kaderinde söz sahibi olacaktır. Booker Ödülü adayı ve WH Smith Edebiyat Ödülü sahibi Michèle Roberts, Walworth Güzeli ile bir şehrin ve içinde var olma savaşı veren kadınların zamansız öyküsünü taşıyor sayfalara.

“Roberts insan kalbini keşfe çıkıyor ve güzelliği, şiirsel üslubuyla beklenmedik yerlerde buluyor.”

-The Guardian

Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizi – 5

Michèle Roberts, aralarında WH Smith Edebiyat Ödülü’nü kazanan ve Booker Ödülü’nde kısa listeye kalan Daughters of the House (Evin Kızları) adlı yapıtının da bulunduğu birçok romanın övgü alan yazarıdır. Walworth Güzeli‘nden önceki son romanı Ignorance kadın kurgu yazarlarına verilen en saygın ödüllerden biri olan Women’s Prize for Fiction’a aday gösterilmiş ve anı kitabı Paper Houses BBC Radyo 4’te Haftanın Kitabı olmuştur. Ayrıca şiirleri ve Mud: Stories of Sex and Love isimli kitabında toplanmış öyküleri bulunmaktadır. Michèle Roberts, East Anglia Üniversitesi’nde Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nde Emeritus Profesörüdür. Yazar, Londra’da yaşamaktadır.

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Walworth Beauty
Orijinal Dili
: İngilizce
Kağıt Bilgisi
: 3. Hamur
Yılı
: 2022
ISBN
: 9786254292385
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 408

Çağdaş Dünya Edebiyatı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Michèle Roberts Diğer Kitapları    Michèle Roberts Kitapları