Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Yaşamımdan Şiir ve Hakikat Ciltli

Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832): Alman edebiyatının dünyaca ünlü en önemli yazarlarındandır. Hukuk eğitimi alan, resim sanatına da ilgi duyan Goethe, doğa bilimleriyle de uğraşmış, araştırmalar yapmış, yazılar yazmıştır. Genç Werther’in Acıları, Roma Ağıtları, Faust ve pek çok eseri yayımlandığı dönemde büyük ilgi görmüş, yazarın yüzyıllar süren edebi ününü pekiştirmiştir. Şiir ve Hakikat Goethe’nin dünya görüşünü ve sanat anlayışını yaşamöyküsü içinde aktardığı en dikkati çekici eserlerinden biridir. İlk bölümü 1811’de yayımlanan, dördüncü bölümü ise 1833’de Goethe’nin ölümünden sonra tamamlanan Şiir ve Hakikat’te dönemin tanınmış sanatçı, bilim adamı ve devlet adamlarının yaşamlarından kesitler de yer almaktadır.

Mahmure Kahraman (1956): Lise eğitimini Trabzon’da tamamladıktan sonra, iki yıl Münih’te yaşadı ve Goethe Enstitüsü’ne devam etti. 1983 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Yüksek lisans eğitimini 1986’da, doktora eğitimini 1992 yılında tamamladı. Ege Üniversitesi’nde Almanca okutmanı olarak çalıştı. J. P. Eckermann,  F. Nietzsche ve  J.W. Goethe’den çeviriler yaptı.

Çevirmen : Mahmure Kahraman
Orijinal Adı : Aus Meinem Leben Dichtung und Wahrheit
Yılı : 2009
ISBN : 9789944886673
Genişlik : 13
Yükseklik : 21,5
Sayfa Sayısı : 848


"Johann Wolfgang von Goethe" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Yarat Ey Sanatçı

Yarat Ey Sanatçı

Johann Wolfgang von Goethe
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.50 TL