350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Yaşlı Denizcinin Ezgisi (İngilizce – Türkçe)

Yaşlı Denizcinin Ezgisi (İngilizce – Türkçe)

Etiket Fiyatı : 70.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

52.50  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Yaşlı Denizcinin Ezgisi

Samuel Taylor Coleridge (1772-1834): William Wordsworth ile birlikte İngiliz şiirindeki Romantik devrimin öncülerindendir. Üç büyük şiiri Yaşlı Denizcinin Ezgisi, Christabel ve Kubilay Han ile okuru günümüzde dahi büyülemeyi başaran şair, aynı zamanda edebiyat eleştirisinin ve düşüncesinin de köşe taşlarından biridir. İlk kez 1798’de Lyrical Ballads’ın içinde yayımlanan Yaşlı Denizcinin Ezgisi (The Rime of the Ancient Mariner) hiçbir eleştirel formüle sığmayan, düşünceyle tüketilemeyen, Romantik tecrübeyi dahi aşan, okura şiirin kökenine doğru hareket ettiği hissini veren gizemli bir yapıttır. Modern şiirin Odysseia’sı olarak nitelendirilebilecek Yaşlı Denizcinin Ezgisi, yepyeni bir çeviri ve şiire can veren Gustave Doré’nin eşsiz illüstrasyonlarıyla Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde yerini alıyor.

Hande Koçak (1982): İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 2004 yılında İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden
mezun oldu. 2009 yılında Bilgi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat yüksek lisansı yaptı. İÜ’de Yeni Türk Edebiyatı alanında doktoraya devam etmektedir. Eleştiri, inceleme, tanıtım, öykü, deneme türündeki yazıları Varlık, Kitap-lık, Kül Öykü, Karagöz Edebiyat, Psikeart gibi dergilerde yayımlandı. Uyanmadan Önce Gezegen isimli bir telif eseri bulunan çevirmen, Northrop Frye’ın Eleştirinin Anatomisi, Thomas Piketty’nin 21. Yüzyılda Kapital eserlerini de Türkçeye kazandırdı.

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Rime of the Ancient Mariner
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052954942
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 164

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
S.t. Coleridge Diğer KitaplarıS.t. Coleridge Kitapları