Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

İş dünyasında yönetim başarısı, çığır açan fikirlerin ve bunların gündeme getirdiği yeni kavramların üzerinde yükselmiştir. Bu fikirlerin en parlakları “yönetim guruları” diye bilinen kişilerce ortaya atılmıştır.
Yönetimde Çığır Açan Fikirler ve Gurular, okuyucuyu yıllar boyunca iş dünyasındaki değişimlere yön vermiş yönetim fikirleri arasında, öğretici bir tura çıkarıyor.

• Son yüz yıl içinde iş yönetimini en çok etkilemiş yüzden fazla fikir

• Bu fikirlerin oluşumunun kısa tarihçeleri

• Gündeme gelen kavramlarla ilgili kısa açıklamalar ve ek okuma önerileri

• Geçmişte ve günümüzde iş dünyasındaki en etkili elli yönetim gurusu

Tim Hindle’ın İkinci Kısım’da yer verdiği yönetim düşünürleri arasında, “Meşhur Beşli”nin, Peter Drucker, Douglas McGregor, Michael Porter, Alfred Sloan ve Frederick Winslow Taylor’ın ve birçok Amerikalı yöneticinin yanı sıra, İngiltere, Japonya, Hindistan, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerden de yirmiden fazla isim bulunuyor.

İş yönetiminde çığır açan fikirler ve düşünürler hakkında son derece kullanışlı bir başvuru kaynağı.

Giriş

Elinizdeki kitap, geçtiğimiz yüzyıl boyunca şirketleri en çok etkileyen yönetim kavramları ve o kavramların ardındaki etkileyici kişileri tanıtmaya yönelik kısa bir giriştir. Bu kişiler ve onların fikirleri eğitici yönetim dergilerinin sayfalarını ya da saygın işletme okullarının ders salonlarının duvarlarını çoktan aştılar. Burada adı geçenlerin çoğu bugünlerde ekonomi sayfalarını ve genel yönetim eğitim malzemelerini işgal ediyor. Yine de içerinden çok azı ofislerdeki ortalama çalışana tanıdık gelecektir…

Çevirmen : Ümit Şensoy
Orijinal Adı : Guide to Management Ideas and Gurus
Yılı : 2014
ISBN : 9786053322894
Genişlik : 15,5
Yükseklik : 23
Sayfa Sayısı : 484


"Tim Hindle" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.