350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Zhuangzi Metinleri

Zhuangzi Metinleri

Etiket Fiyatı : 130.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

97.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Zhuangzi Metinleri

Zhuangzi Metinleri

Ben, Zhuangzi, bir seferinde rüyamda bir kelebek olduğumu gördüm, mutlu mutlu kanat çırpan bir kelebek.  Öyle mutluydum ki Zhuangzi olduğumu unutmuştum.  Aniden uyanınca aslında Zhuangzi olduğumu anlayıp hayrete düştüm. Zhuangzi mı rüyasında kelebek olduğunu gördü, yoksa kelebek mi rüyasında Zhuangzi olduğunu gördü?

Zhuangzi (MÖ 369-MÖ 286): Daoizmin en önemli filozoflarından Zhuangzi’nın hayatı ile ilgili çok az bilgi bulunmaktadır. Si Maqian’in Tarihçinin Kayıtları adlı eserine göre, kısa bir süre için bahçe işlerinde alt düzeyde bir memur olarak görev yapmış ve Chu Beyliği’ni yönetmesi için gelen teklifi reddetmiştir. Ömrü boyunca sade ve yoksul bir hayat sürdüğü bilinmektedir. Zhuangzi metinlerinin, Daoizmi Dao De Jing’den (Tao Te Ching) çok daha kapsamlı şekilde açıkladığı düşünülür. Zhuangzi’nın öğretileri Çin Buddhizmi üzerinde de önemli etkiler bırakmıştır. Daoizmin temel eserlerinden Zhuangzi Metinleri ilk defa özgün dili Çinceden çevirisiyle okurla buluşuyor.

Giray Fidan (1980-): Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Sinoloji Bölümü’nde lisans, yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi ve Min Zu Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Princeton Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Halen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
Chen Guying (1935-): Çin’in Fujian eyaletinde doğdu. Felsefe derecelerini hayatının büyük bölümünde öğretim üyesi olarak çalıştığı Ulusal Taiwan Üniversitesi’nden aldı. 1980’lerde Çin’e döndü ve Pekin Üniversitesi Daoist Araştırmalar Merkezi’nde ders verdi. Daoist düşünce üzerine çok sayıda kitabın ve makalenin yazarı olan Chen, Çin düşüncesinin yaşayan en yetkin uzmanlarından sayılmaktadır. Halen akademik çalışmalarını sürdürmekte, Daoist düşüncenin daha geniş kitlelere tanıtılması için uğraş vermektedir.

Çevirmen
Yılı
: 2021
ISBN
: 9786254051562
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 344

Felsefe Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Zhuangzi (Chuang Tzu) Diğer KitaplarıZhuangzi (Chuang Tzu) Kitapları