100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
250 TL ve üzerine 5'e varan taksit imkânı

Alaturka Saatleri Ayarlama – Geç Osmanlı’da Zaman ve Toplum

Alaturka Saatleri Ayarlama – Geç Osmanlı’da Zaman ve Toplum

23.80  TL

-+
10 : 00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Zaman kavramı ve zamanı ölçme araçları toplumsal ve kültürel tarihin belki üzerinde yeterince durulmamış, çok önemli bir parçasıdır.

Avner Wishnitzer, 18. yüzyıl sonundan itibaren Osmanlı İmparatorluğu’nda zaman kavramı ve araçlarında yaşanan değişimi, modernizm ve reform çabalarıyla da ilişkilendirerek incelediği bu çalışmasıyla önemli bir boşluğu dolduruyor.

Alaturka Saatleri Ayarlama. Geç Osmanlı’da Zaman ve Toplum, 18. yüzyıl sonuna kadar kendi zaman kültürleri çerçevesinde kalan Osmanlı’nın bu tutumunun 19. yüzyılda küresel ekonomiyle giderek bütünleşilmesi ve modern devlet inşası süreciyle birlikte nasıl değiştiğini; bu değişimin iktidar ve egemenlik mücadeleleriyle nasıl iç içe geçtiğini, nasıl sembolik değerler yüklendiğini irdeliyor.

Wishnitzer’in arşiv belgelerini olduğu kadar, şiirlerden öykülere, romanlardan anılara pek çok edebi kaynağı da kullandığı bu özgün ve sürükleyici çalışma, zaman kültüründeki değişimin sosyal grupların meşruiyet arayışında bir arenaya dönüşmesini de çeşitli yönleriyle ele alıyor.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Reading Clocks, Alla Turca – Time and Society in the Late Ottoman Empire
Yılı
: 2019
ISBN
: 9786052958339
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 352

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Avner Wishnitzer Diğer Kitapları    Avner Wishnitzer Kitapları