100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

Çocuklarda Aşırı Kaygı ve Kaygı Azaltma Yöntemleri

Çocuklarda Aşırı Kaygı ve Kaygı Azaltma Yöntemleri

16.80  TL

Tükendi Gelince Haber Verelim
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Çocuklarda Aşırı Kaygı

Sevecen bir dille ve bilgelikle yazılmış kılavuz niteliğindeki bu kitap kaygının çocukları nasıl etkilediğine yönelik açıklamalar sunuyor; yetişkinlerin, kaygı ve korkularının üstesinden gelmelerinde çocuklara nasıl yardım edebileceklerine dair ayrıntılı öneriler getiriyor. Farklı yaşlara ve öğrenme tarzına sahip çocuklar için uyarlanabilecek çarpıcı vaka örnekleri ve zengin çeşitlilikte stratejiler içeren bu kitabın anne babalar ve öğretmenleri için benzersiz bir kaynak olacağına inanıyoruz.

Dr. John Dacey, Boston College’da yaratıcılık ve insan gelişimi üzerine dersler vermektedir. Ayrıca lisanslı psikoterapist olarak çalışmaktadır. Toplumsal hizmet alanında çeşitli ödüllere sahiptir; Understanding Creativity (1998) ve The Nurturing Parent (1992) da dahil, on dört kitabın yazarıdır.

Dr. Martha Mack, gerek devlet bünyesindeki kurumlarda gerek özel eğitim kurumlarında, erken çocukluktan lise yaşına dek çocuklara ve onların ailelerine otuz sekiz yıldır destek olmaktadır.

Davranışsal güçlük yaşayan çocuk ve ergenlerin ailelerine, kaygıyı azaltmaya ve yaratıcı problem çözümünü güçlendirmeye yönelik yöntemleri uygulamalarında yardımcı olma konusunda engin deneyime sahiptir.

Dr. Lisa Fiore, Lesley Üniversitesi’nde dekanlık ve öğretim üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Psikoloji, erken çocukluk ve ilköğretim üzerine dersler vermekte ve Evsiz Çocuklar Projesi’ni yönetmektedir. Yirmi yılı aşkın süredir çocuklar ve ailelerle eğitimci ve danışman olarak çalışmaktadır. Assessment of Young Children: A Collaborative Approach (2012) ve LifeSmart, Assessment of Young Children ve Successful Centers dahil birçok kitabın yazarıdır. “Müfredat tasarlama”, “sosyal-duygusal gelişim ve öğrenme” gibi konulardaki bölgesel ve ulusal eğitim konferanslarına düzenli olarak katılmaktadır.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Your Anxious Child how Parents and Teachers can Relieve Anxiety in Children
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052955680
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,50
Sayfa Sayısı
: 80

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
John S. Dacey Diğer Kitapları    John S. Dacey Kitapları