Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Amforanın Sırrı – İpuçları Peşinde Şifreli Antik Roma Polisiyesi

Antik Roma’da Sezar zamanı… Dört arkadaş; Cornelia, Titus, Gaius ve Publius, Tiber Nehri‘nin çamurlu sularından eski bir amfora çıkardıklarında, bir korsan hazinesi bulduklarından eminlerdi.
Ancak amforadan altın ya da mücevher değil, ölüm döşeğindeki bir adamın sırlarla dolu mektubu çıktı sadece. Cesur bilginler adına! Bu işin sırrı çözülmeliydi. Dört arkadaş, Antik Roma’nın başkentinde, sokak sokak ipucu aramaya başladılar…

İçindekiler

Olayın Kahramanları

I Yılan Çenesi Kadar Çevik

II Esrarengiz Bir Mesaj

III Yok Olan Amfora

IV Oldukça Tuhaf Bir Yapboz

V Apaçık Cinayet

VI Önemli Bir Keşif

VII Roma’nın En Büyük Dedikoducusu

VIII Tullia’nın İzinde

IX Ejderhanın Ateşi

X Bulmacanın Ödülü: Kolye

XI Çiftliğe Doğru Yolculuk

Çözümler

Önemli İsim ve Kavramlar

Yılan Çenesi Kadar Çevik

Titus, arkadaşı Publius’a olanca gücüyle dirsek atarak, “Şuna bak! Hayal mi gördüm ben? Benim gördüklerimi sen de gördün mü?” diye bağırdı şaşkınlıkla. Neye uğradığını anlamayan Publius bir an yıldırım çarpmış gibi donakaldı.

“Ah! Hayır! Lütfen! Görmedim,” dedi ve acıyan yerini ovaladı. “Şu sivri kemiklerini kendine sakla. Ayrıca yüzün tebeşir gibi bembeyaz kesilmiş. Hayalet mi öptü yoksa seni?”

Etraflarında telaşlı bir koşuşturma vardı. Titus ve Publius, Roma’da satıcıların ve hırsızların bulunduğu Argiletum denilen pazar yerinin tam ortasındaydılar…….

 

Çevirmen : Aylin Gergin
Orijinal Adı : Das Geheimnis der Amphore
Dili : Almanca
ISBN : 9786053328704
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 144


"Franjo Terhart" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.