Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Ölümsüz Aile;

Issız bir ormanın ortasında, suyundan içene ölümsüzlük vaat eden bir pınar…

Bu pınarın suyundan içerek ölümsüzlüğe kavuşan, ama nedense ölümsüz olmaktan  pek hoşnut olmayan bir aile… Gün gelir pınarın başına bir genç kız gelir.  Ölümsüz Aile, yani Tuck’lar, bu güzel kızın, pınarın suyundan içmesine engel olmak; akıp giden dünyanın, sürekli değişen bir doğanın parçası olmanın ne kadar güzel bir şey  olduğunu kanıtlamak zorundadır.
Ölümsüz Aile milyonlarca çocuğa ulaştı; birçok dile çevrildi, hem Amerika’da hem de Avrupa’da okullarda okutuldu, iki defa sinema filmi çekildi. Çocuk edebiyatının bu unutulmaz klasiği, Türk çocuklarının beğenisine sunuluyor.

Kitaptan;

GİRİŞ

Ağustosun ilk haftası, tıpkı dönerken aniden duruveren bir dönmedolabın en tepesindeki koltuk gibi, yaz mevsiminin ve upuzun senenin doruğunda, adeta asılı duruyor….

 

Çevirmen : Bülent O. Doğan
Orijinal Adı : Tuck Everlasting
Yılı : 2002
ISBN : 9789754583496
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 108


"Natalie Babbitt" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Nefis Şeyler Peşinde

Nefis Şeyler Peşinde

Natalie Babbitt
Etiket Fiyatı : 8.00 TL

5.76 TL

Tukendi Jack Plank’tan Deniz Öyküleri

Jack Plank’tan Deniz Öyküleri

Natalie Babbitt
Etiket Fiyatı : 8.00 TL

5.76 TL