400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Türklerle Omuz Omuza

Türklerle Omuz Omuza
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Türklerle Omuz Omuza

Anadolu’dan Filistin’e Türklerle Omuz Omuza

“Galiplerin Türklerin sırtındaki yumruğu acımasızdı, buna rağmen ilk onlar kendi güçleriyle Sevr’in zincirlerini kırdılar.

Bütün Avrupa 1922 yılındaki bu şahlanışı Doğu’nun bir mucizesi olarak gördü… Biz ise Türklerin, özellikle Kemal Atatürk gibi disiplinli ve uzak görüşlü bir önderin komutası altında olunca, vatanları için nasıl olağanüstü fedakârlıklar yaptıklarını ve başarılar elde ettiklerini biliyorduk.

Bir Osmanlı tümen komutanı olarak hatıralarımı anlatışım; Türk silah arkadaşlarıma şanlı ordularına eski mensubiyetimi bugün de nasıl müteşekkir bir gururla andığımı gösterecektir.

Bu hatırat Almanya’nın Doğu’daki muhariplerine Anadolu’nun karlı dağlarında; Mezopotamya’nın kor gibi yanan kumlarında ve Filistin’in kana bulanmış muharebe meydanlarında yapılan şiddetli savaşlarda müttefiklerimizle pekiştirdiğimiz silah arkadaşlığını, dilerim bir kere daha hatırlatsın.

… Alman gençliği bu anlatılanlardan çok üstün bir düşmana karşı güçlerinin sonuna kadar yıllarca karşı koymuş olan kahraman Türklerin başka bir örneği olmayan kanaatkârlıklarını, tahammüllerini ve vatan sevgilerini öğrenmelidir.”

Hans Guhr
Breslau, 1937

Çevirmen
Orijinal Adı
: Als Türkischer Divisionskommandeur In Kleinasien und Palastina
Yılı
: 2006
ISBN
: 9789754589511
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 270

Anı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Hans Guhr Diğer Kitapları    Hans Guhr Kitapları