350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Arkadaşım Cingo

Arkadaşım Cingo
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Arkadaşım Cingo

Hüseyin Yurttaş’ın öykülerindeki çocuk kahramanları çok seveceksiniz.

Yaşadıkları olaylar ilk bakışta ne kadar üzüntü verici ya da çözümsüz görünse de, bu güçlü çocuklar bir yolunu bulup ayağa kalkıyor ve umutla, sevgiyle yaşamlarını yeniden kuruyorlar. Arkadaşım Cingo’nun öyküsü de Saffet’in, atı Çilekeş’in ve köpeği Cingo’nun dayanışma ve sevgi öyküsü.

Öyküler

  • Kardan Kız
  • Telsiz Oyunu
  • Eve Dönüş
  • Simidim Çıtır
  • Maviş Üşümesin
  • Arkadaşım Cingo

KARDAN KIZ

Biz İzmir’de oturuyoruz.

İzmir bir deniz kentidir. Bu yüzden ılık bir iklimi vardır. Kışın İzmir’de havalar daha çok yağmurlu olur. Ortalığın buz tuttuğu ya da kar yağdığı günler sayılıdır. Onun için de İzmir’de kar yağışı büyük bir sevinçle karşılanır. Herkesin yaşamında düş güzelliğinde bir gündür o gün. Kar taneleri havada uçuşmaya başlamasın, ortalık sevinç çığlıklarıyla dolar.

“Heeey, kar yağıyor, kar yağıyor!”

Hele kar lapa lapa yağmaya başlamışsa havaya düşlerin tül perdesi çekilmişse, bu sevinç daha da büyür. Ama şehir içinde karın tuttuğu, ortalığın beyazladığı pek az görülür. Onun için karlı havalarda biraz yüksek yerlere çıkmak ve karın güzelliğini orada yaşamak İzmirlileri pek mutlu eder.

Geçen yıl, bir pazar sabahı uyandığımızda kar yağdığını görünce nasıl sevindiğimizi bilemezsiniz. Kalın kazaklarımızı, paltolarımızı, eldivenlerimizi giyip atkılarımızı boynumuza doladığımız gibi sokağa fırladık. Bir süre sevinç içinde oradan oraya koşuştuk. Uçuşan kar tanelerini tutmaya çalıştık…

Yaşam becerilerinin ve toplum hayatımızın iç içe anlatıldığı bu eserde yazar birbirinden hareketli, dersler veren öyküler anlatıyor.

Yılı
: 2016
ISBN
: 9786053326748
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 80
Resimleyen

Çocuk - Okul Çağı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Hüseyin Yurttaş Diğer KitaplarıHüseyin Yurttaş Kitapları