400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Aşk Acıları

Aşk Acıları
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Aşk Acıları

Sayısız nedenle yaşanabilir aşk acısı, ama çıkagelişi temyizi olmayan bir ceza gibidir. Kimileri Werther gibi, sağ çıkamaz. Kimileri hayatta kalır; suskun ya da şikâyetçi, insanlar içinde ya da bir başına… Ama aşk acısı çeken herkes biraz kahramandır. En feci felaketle yüzleşilmiş, sevilen yitirilmiştir. Bu badireyi atlatmak, insanlık durumu içerisinde bir menzili daha kat etmektir: Orpheus gibi sevgiliyi ardımızda bırakıp cehennemden geri döneriz. Ama aşkta bir aldanma payı vardır hep. Ötekinde idealleştirdiğimiz bir imgeyi, arzularımızın yansımasını buluruz. Acı bu idealin imbiğinde damıtılır. Hakikatle yüzleşme anı gelir çatar, acıda kişi kendini tanır.

Tristan ve İsolde, Genç Werther’in Acıları, Romeo ve Juliet gibi edebiyat klasiklerinden olduğu kadar sinemadan, popüler kültürden ve kendi psikanalitik ve klinik deneyimlerinden de yararlanan psikanalist Patrick Avrane Aşk Acıları’nda bu insani dramın dinamiğini sahneliyor. Freud ve Lacan gibi önde gelen kuramcıların aşk, fetişizm ve narsisizm üzerine yazdıklarını tartışıyor. Sevilen varlığı kaybetmenin acısı asla unutulamasa bile aşk acısının nasıl yaşanıp geride bırakıldığını akıcı, capcanlı bir metinle anlatıyor.

Patrick Avrane, Société de Psychanalyse Freudienne (Freudcu Psikanaliz Derneği) üyesi bir psikanalist ve 19. Yüzyıl Fransız edebiyatı uzmanıdır.

Başlıca eserleri: Un enfant chez le psychanayste (Seuil, 2007), Les Timides (Seuil, 2007), Les imposteurs: Tromper son monde, se tromper soi-même (Seuil, 2009).

Çevirmen
Orijinal Adı
: Les Chagrins D’Amour
Yılı
: 2014
ISBN
: 9786053322511
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 136

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Patrick Avrane Diğer Kitapları    Patrick Avrane Kitapları