350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Avrupa: Bir Geçiş Süreci

Avrupa: Bir Geçiş Süreci
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

2010 Socrates Ödülü ve 2012 Avrupa Kitap Ödülü

Avrupa’da politikacılar ile halk arasındaki dinamik gerilimlerden iyi anlayan, bunlarla yüzleşmiş ve olayların içinde yaşamış biri tarafından akıllıca yazılmış bir kitap. Reform isteyen Avrupa yanlılarının olduğu kadar Avrupa’ya kuşkuyla yaklaşanların da mutlaka okuması gereken bir eser.
LORD MANDELSON

Avrupa entegrasyonu üzerine benzersiz bir kitap: Tarih, siyaset teorisi, sosyal bilimler ve anayasa hukuku o kadar sürükleyici ve şahsi bir hikâye içerisinde bir araya getirilip anlatılmış ki altında yatan tecrübe ve bilgi birikiminin derinliği ilk anda fark edilmiyor. Öğrenciler, siyasetçiler, Avrupa politikalarıyla ilgili kim varsa, bu kitaptan alacağı bir şeyler olacaktır. Bir kıtanın nasıl bir Birliğe dönüştüğünü anlatmanın daha iyi bir yolunun bulunabileceğinden kuşkuluyum.
JOSEPH H. H. WEILER, The Constitution of Europe kitabının yazarı.

Avrupa Birliği’yle ilgili hem orijinal ve ilginç hem de okuması zevkli pek az kitap var ve elinizdeki kitap onlardan biri; hatta daha da fazlası.
CHARLES GRANT, Centre of European Reform’un başkanı

Middelaar’ın kitabı, Avrupa çapında bir politik düzenin doğuşunu ve yavaş yavaş gelişmesini anlatması bakımından bir tarih kitabı; politik düzen arayışı ile tarihin olumsallığı arasındaki gerilimi temel alması bakımından bir siyaset felsefesi kitabı; Avrupa devletleri ve liderleri arasındaki güç oyununun etkileyici bir resmini sunması bakımından bir siyaset bilimi kitabı; ve son olarak, tüm hikâyeyi Avrupa Konseyi’nin sahne arkasında geçirilmiş yılların birikimiyle anlatması bakımından da bir tanıklık eseri olma özelliğini taşıyor.  Fakat kitabın belki de esas özgün ve farklı yanı, ağır kavram yükünden ve sıkıcı jargondan sıyrılmayı bilmesinde, kendine özgü ve başarılı bir kavramsallaştırma denemesi oluşunda yatıyor.

Luuk van Middelaar (d.1973) Hollandalı siyaset felsefecisi. Avrupa Konseyi’nin başkanı Herman von Rompuy’nin danışmanlığını ve metin yazarlığını yapmaktadır. İlk kitabı Politicide 1999 yılında yayımlandı. Avrupa: Bir Geçiş Süreci başlığıyla Türkçeleştirilen kitabı, yayımlanmasından bu yana Hollandaca yazılmış en iyi felsefe kitabı ödülü olan Socrates Prize’ı ve 2012’de de European Book Prize’ı kazanmıştır.

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Passage to Europe How A Continent Became A Union
Yılı
: 2014
ISBN
: 9786053322993
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 516

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Luuk van Middelaar Diğer Kitapları    Luuk van Middelaar Kitapları