350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Avrupa’nın Demokratikleştirilmesi için Bir Antlaşma Teklifi

Avrupa’nın Demokratikleştirilmesi için Bir Antlaşma Teklifi

Etiket Fiyatı : 50.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

37.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Avrupa’nın Demokratikleştirilmesi için Bir Antlaşma Teklifi

Türkiye’nin Avrupa Birliği yolculuğu, karşılıklı nedenlerden ötürü bir süredir ilk hızını yitirmiş gibi görünüyor. Avrupa’da ise yükselen popülist siyasal dalga ve İngiltere’deki Brexit referandumu dağılma endişesini gündemin önemli bir maddesi haline getirmiş durumda.
Benoit Hamon tarafından bir araya getirilen tanınmış hukukçu, siyaset bilimci ve ekonomistlerden oluşan ekibin kaleme aldığı Avrupa’nın Demokratikleştirilmesi İçin Bir Antlaşma Teklifi, bu yakıcı gündeme bir yanıt niteliğini taşıyor.
Paris Nanterre Üniversitesi’nden kamu hukukçusu Stéphanie Hennette; Paris School of Economics’ten ekonomist, dünyada ve Türkiye’de büyük yankı uyandıran 21. Yüzyılda Kapital kitabının yazarı Thomas Piketty, Paris Sorbonne Üniversitesi’nden siyaset bilimci Guillaume Sacriste, CNRS’ten sosyolog ve siyaset bilimci Antoine Vauchez hazırladıkları ortak teklifle şu sorulara çözüm arıyorlar: Demokrasilerimizi silip süpürme riskini taşıyan
zincirinden boşanmış popülist dalgaya nasıl karşı durulabilir?
Avrupa Birliği’nin dağılmasının önüne nasıl geçilebilir?
Eşitsizliklerle mücadele için Euro Bölgesi yönetişimini demokratikleştirmeyi hedefleyen bu antlaşma teklifi, özünde her vatandaşın Avrupa tartışmasının içinde yer almasını sağlamayı amaçlıyor.
Türkiye’nin zaman zaman aksasa bile elli yılı aşkın bir süredir devam eden AB yürüyüşünde, Avrupa’da süregiden tartışmaları, alternatif görüşleri ve önerileri izlemek de önem taşıyor.
Avrupa’nın Demokratikleştirilmesi İçin Bir Antlaşma Teklifi gerek yazarlarının önemi gerekse önerdiği seçenek ile üzerinde durulması gereken bir metin.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Pour un Traitéde Démocratisation de L’europe
Yılı
: 2017
ISBN
: 9786052951408
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 88

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Stéphanie Hennette Diğer Kitapları    Stéphanie Hennette Kitapları