350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Bağımlı Aileleri için Rehber Kitap – Alkol, Uyuşturucu, Bilgisayar, Sigara ve Diğer Bağımlılıkları Olanların Yakınlarına Bilgiler

Bağımlı Aileleri için Rehber Kitap – Alkol, Uyuşturucu, Bilgisayar, Sigara ve Diğer Bağımlılıkları Olanların Yakınlarına Bilgiler
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

 Alkol, Uyuşturucu, Bilgisayar, Sigara ve Diğer Bağımlılıkları Olanların Yakınlarına Bilgiler

“Ben aslında istersem bırakırım” “Ben bağımlı olmam” “Bu son” “Bir daha asla” “İşim bitsin kapatacağım” “Son paket”… Ailelerinde madde bağımlısı olan kişiler bunlara benzer sözleri kim bilir kaç defa duymuşlar ama sonuç değişmemiştir. Ailenin üyelerinden biri yine saatlerce bilgisayarın başından kalkmaz, son şişe, son paket, son enjeksiyon, son hap, son kumar bir türlü bitmez.

Bağımlılık bir hastalıktır. Ancak aniden gelişen bir hastalık değildir. Belirli bir süreç içinde yavaş yavaş gelişir ve insanların büyük çoğunluğu bu sürecin farkında değildir. Farkına varıldığı zaman ise genelde bağımlılık gelişmiştir: Her insanın midesi ağrıyabilir ama bazı kişiler artık ülser olmuşlardır. Mide ağrısı bir belirti, ülser bir hastalıktır. Herkes alkol içebilir, internette vakit geçirebilir, oyun oynayabilir ama bazı kişiler artık bunların bağımlısı olmuşlardır.

Prof. Dr. Kültegin Ögel, özellikle bağımlı ailelerine yardımcı olmak amacıyla kaleme aldığı bu eserinde alkol, uyuşturucu, sigara gibi madde bağımlılıklarının yanı sıra, teknolojinin gelişimiyle ortaya çıkan bilgisayar ve internet bağımlılığı hakkında da bilgi vermektedir. Bağımlılığı aile üyelerinin topluca oynadıkları bir “oyun” olarak niteleyen Ögel, bu oyuna nasıl son verilmesi gerektiğini de herkesin kolayca anlayabileceği şekilde izah etmektedir.

Prof. Dr. Kültegin Ögel, 1992 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde psikiyatri uzmanı oldu. İki yıl Sağmalcılar cezaevinde psikiyatrist olarak çalıştıktan sonra, 1995 yılından itibaren Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM Kliniği’nde çalışmaya başladı. 2000 yılında ergen madde bağımlılarının tedavi edildiği ÇEMATEM Kliniği’nin sorumluluğuna atandı. Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nin kurucusudur. Acıbadem Üniversitesi’nde akademik hayatına devam eden Ögel, farklı üniversitelerde de ders vermektedir. Bugüne kadar yaptığı çalışmalar nedeniyle 5 ödül kazanmıştır. Bir çocuk babası olan Ögel’in yurtiçi ve yurtdışında yayımlanan birçok makalesinin yanında, madde kullanımı ve bağımlılıkla ilgili 12, depresyonla ilgili 2 adet kitabı vardır.

Hazırlayan
:
Yılı
: 2014
ISBN
: 9786053321316
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 328

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Kültegin Ögel Diğer KitaplarıKültegin Ögel Kitapları