150 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
250 TL ve üzerine 5'e varan taksit imkânı

Bağlanma ve Sonraki Yaşlarda Görülen Etkileri

Bağlanma ve Sonraki Yaşlarda Görülen Etkileri

11.20  TL

Tükendi Gelince Haber Verelim
10 : 00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Bağlanma ve Sonraki Yaşlarda Görülen Etkileri

Bağlanma, yavru ile onun sosyalleşmesini sağlayan bir anne veya annelik yapan kişi (kişiler) arasında oluşan, sevgiye ve ilgiye dayalı bir bağ kurma olayıdır. Belirli bir kritik devrede meydana gelmesi gereken bağlanma olgusunda yaşanacak herhangi bir eksiklik, zedelenme insanın sonraki hayatında güven verici ilişkiler kurmasını zorlaştırmakta, hatta imkânsız hale getirmektedir.

Dr. Turhan Yörükân’ın Bağlanma ve Sonraki Yaşlarda Görülen Etkileri adlı eseri, bağlanma sürecinin ayrıntılı bir tanıtımını yaparken, çok sayıda araştırma sonucuna dayanarak bağlanma göstergelerinin neler olduğunu, olumlu ve olumsuz, güvenli ve güvensiz bağlanma tarzlarının hayatımızı ne şekilde etkilediğini de anlatıyor.

Erken yaşta kalıcı bir şekilde işlemeye başlayan sosyalleşme sürecinde yapılan birtakım hataların insanların kişilikleri üzerinde ciddi izler bırakabileceğine dikkat çeken bu kitap, çocuklarını gözlemlerken ve büyütürken güvenli ilişkiler kurmak isteyen annelere, özellikle de anne adaylarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Yılı
: 2011
ISBN
: 9786053603023
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 148

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Turhan Yörükân Diğer KitaplarıTurhan Yörükân Kitapları