Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Søren Kierkegaard (1813-1855): Yaşamının büyük bir bölümünü Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da geçirdi. Üniversitede felsefe ve teoloji eğitimi gördü. İlk eseri İroni Kavramı 1841 yılında yayımlandı. 1843 yılında yayımlanan eseri Ya/Ya da ile adını duyurdu. Kısa bir sürede değişik isimlerle kaleme aldığı pek çok kitabıyla estetik, etik, ontoloji gibi alanlarda dikkat çekici dönüşümlerin yolunu açtı. Etkisini hem felsefeci hem de yazar olarak günümüzde de sürdürmektedir. Ya/Ya da adlı eserin bir bölümü olan Baştan Çıkarıcının Günlüğü felsefi bir roman hüviyetindedir.

Nur Beier (1952): Arnavutköy Amerikan Kız Koleji’ni bitirdi. University of Copenhagen ve University of Southern Denmark’tan mezun oldu. 1979 yılından bu yana üniversite öğrenimi için gittiği Danimarka’da yaşıyor. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları yayımlandı. Søren Kierkegaard, Karen Blixen ve Kenneth Bøgh Andersen’den çeviriler yaptı.

Çevirmen : Nur Beier
Orijinal Adı : Forforerens Dagbog
Yılı : 2013
ISBN : 9786053608899
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 176


"Søren Kierkegaard" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Tukendi Kaygı Kavramı Ciltli

Kaygı Kavramı Ciltli

Søren Kierkegaard
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.50 TL

Kaygı Kavramı

Kaygı Kavramı

Søren Kierkegaard
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.50 TL