Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Søren Kierkegaard (1813-1855): Kısa yaşamının büyük bölümünü doğduğu yerde, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da geçirdi. Üniversitede felsefe ve teoloji eğitimi gördü. Otuzlu yaşlarının başında yazdığı Ya/Ya da eseriyle ismini duyurdu. Kısa bir sürede değişik isimlerle kaleme aldığı pek çok kitabıyla estetik, etik, ontoloji gibi alanlardaki dönüşümlerin yolunu açtı. Etkisini hem felsefeci hem de yazar olarak günümüzde de sürdüren büyük bir düşünürdür. 1844 yılında yazdığı Felsefe Parçaları ya da Bir Parça Felsefe, Kierkegaard’ın inanç, hakikat, Tanrı kavramlarıyla ilgili düşüncelerine ışık tutan eserlerinden biridir.

Doğan Şahiner (1957): Amasya’da doğdu. Öğrenim yıllarını Ankara’da geçirdi. ODTÜ İnşaat Mühendisliği öğrencisiyken okulu bırakıp politik etkinliklere katıldı. Bilar ve Özgür Üniversite’de felsefe seminerleri verdi, Başka Dillerden dergisinin yayınına katıldı. Derrida, Touraine, Connor, Wittgenstein, Heidegger, Hegel, Adorno gibi pek çok yazarın eserini dilimize kazandırdı. İzmir’de yaşamaktadır.

Çevirmen : Doğan Şahiner
Orijinal Adı : Philosophiske Smuller, Eller En Smule Philosophi
Yılı : 2013
ISBN : 9789754586015
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 152


"Søren Kierkegaard" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Baştan Çıkarıcının Günlüğü

Baştan Çıkarıcının Günlüğü

Søren Kierkegaard
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL

Tukendi Kaygı Kavramı Ciltli

Kaygı Kavramı Ciltli

Søren Kierkegaard
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL

Kaygı Kavramı

Kaygı Kavramı

Søren Kierkegaard
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL