400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Bebeğimizin İlk 1000 Günü

Bebeğimizin İlk 1000 Günü
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Bebeğimizin İlk 1000 Günü

Bebeğin ilk 1000 günü neden önemli? Ortalama ömür ülkemizde 78 yıldır. Bebeğin annesinin rahmine düştüğü günden doğduğu güne kadar olan süre ortalama 280 gündür. Bebeğin doğduğu günden 2 yaşını tamamlayana dek geçen süre ise 720 gündür. İşte toplam bu ilk 1000 günde anne ve bebeğe ne denli ilgi gösterilir, bakımı uygun koşullarda sağlanır, koruyucu önlemler alınırsa geri kalan 75 yıl da o denli sağlıklı geçmektedir. Gebelik dönemi, düzenli yenidoğan bebek bakımı ve sonraki iki yılda süt çocuğu sağlığı, gelişimi, beslenmesi, aşıları, sorunları, hastalıkları, tedavileri çok önemlidir. Bu kitabın sizlere bu konularda yararlı olacağına inanıyorum.

 

Kitaptan;

GENEL BİLGİLER: Çocuklar yaşamımızın en önemli vazgeçilmezidir. Geleceğimizdir. Dünyayı onlardan emanet aldık. Onlara yaşanır bir dünya olarak devretmemiz gerekirken bunu tam olarak yerine getiremedik. Fakat onlar bizlere hoşgörülü olarak minnet duymaktalar.

Bunu hak ediyor muyuz?

Tün dünya çocukları özgür ortamlarda özgürce yaşamalı, eşit haklara ve güvencelere sahip olmalı, sorgulayıcı olmalıdır. Onların aklına, düşüncelerine, sorularına, yaşlarına uygun düşünce ve davranış geliştirmelerine saygılı olmalıyız. Evrensel olmalarına, en iyi eğitimi almalarına yardımcı olmalıyız. Onları önyargılardan uzak tutmalı, her türlü inanca saygılı olmayı ve başkalarının düşüncelerini dinlemeyi öğretmeliyiz. Savaş yerine barışı, kin yerine sevgiyi, bağnazlık ve dogma yerine hoşgörü ve toleransı öğretmeliyiz. Bağırmak, dövmek, kaba davranışlarda bulunmak yerine güler yüzlü olmayı, örneklerle iyiyi, doğruyu, güzeli sabırla anlatmalıyız…

Yılı
: 2017
ISBN
: 9786052952504
Genişlik
: 16
Yükseklik
: 23,5
Sayfa Sayısı
: 360

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Prof. Dr. Sırrı Bektaş Diğer Kitapları    Prof. Dr. Sırrı Bektaş Kitapları