100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
250 TL ve üzerine 5'e varan taksit imkânı

Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine – İnziva Üzerine – Ciltli

Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine  – İnziva Üzerine – Ciltli

52.50  TL

-+
10 : 00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine  – İnziva Üzerine – Ciltli

Seneca (MÖ 4’e doğru-MS 65): Devlet adamı ve filozofluğunun yanı sıra Roma tarihinin en önemli söylev ustalarından ve tragedya yazarlarından biridir. Babasının bir siyaset adamı ve hatip olarak yetiştirmek istediği Seneca, bir süre devlet işleriyle uğraştı ve sonunda kendisini en sevdiği işe, yani felsefeye adadı. Stoacı öğretileri içeren çok sayıda düşünce metni, mektup ve tragedya yazdı. Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine’de, bilge kabul ettiği Cato’nun yaşadıklarından yola çıkarak, bilgenin haksızlığa ya da hakarete uğramasının imkânsızlığını işler. De Vita Beata isimli eserinin devamı olduğu düşünülen İnziva Üzerine’de ise Stoacı örneklerle bilgenin kendi içine çekilme ve temaşa etme mecburiyetini ortaya koyar. Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine Türkçede ilk kez okurla buluşuyor.

C. Cengiz Çevik (1983): İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda lisans, yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi için Sextus Empiricus dışında Bacon, Horatius, Seneca, Cicero, Copernicus ve Luther’den birçok eser çevirdi. Temel akademik çalışma alanı olan Antikçağ’da siyaset ve felsefe ilişkisi başta olmak üzere farklı konularda çeviri ve telif eserleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

 

Bilgenin Sarsılmazlığı Üzerine ve İnziva Üzerine

Bilgenin Sarsılmazlığı Üzerine

De Constantia Sapientis ya da Türkçesiyle “Bilgenin Sarsılmazlığı Üzerine” adlı eserin tam yazılma tarihini değilse de hangi zaman diliminde yazıldığını, metnin içindeki tarihsel göndermeler üzerinden kestirmek mümkündür. Örneğin 18.1’de Caligula’nın öldürülmesinden bahsedildiğine göre, eser kesinlikle ölüm tarihi olan 41 yılından sonra yazılmıştır…

Çevirmen
Orijinal Adı
: De Constantia Sapientis De Otio
Yılı
: 2017
ISBN
: 9786052951712
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 96

Felsefe Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Seneca Diğer KitaplarıSeneca Kitapları