350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

İkna Sanatı

İkna Sanatı

Etiket Fiyatı : 36.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

21.60  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

İkna Sanatı

(Hayaletler Vadisinin Bilgesi)

Guiguzi (MÖ 4. yüzyıl): İsmini inzivaya çekildiği “Hayaletler Vadisi”nden aldığı söylenen Guiguzi. “İttifaklar Okulu” veya “Diplomasi Okulu” adlarıyla bilinen felsefe akımının kurucusu olarak kabul edilmektedir. Bu akımın ilk yazılı eseri olan İkna Sanatı da Çin tarihinin ilk retorik eseridir. Aristoteles’in Retorik eserinin Doğu Asya’daki muadili sayılabilecek eser aynı zamanda strateji, insan ilişkileri, psikoloji, ikna etme, müzakere ve diplomasi alanında da Çin’in en eski ve önemli eserlerinden biri sayılmaktadır. Antik dönem Çin yöneticileri, sıradan insanlara ve astlarına yönetenleri anlama konusunda yol gösterdiğini düşündükleri için İkna Sanatı’nı tehlikeli bir kitap saymışlardır.

Bu “tehlikeli” içeriği ve yazarının Konfüçyanizm’in temel değerleriyle çelişen öğretileri yüzünden uzun süre resmî koleksiyonlara dâhil edilmeyen İkna Sanatı, özgün dili Çinceden yapılan çevirisiyle Türkçede ilk kez yayımlanıyor.

Prof. Dr. Giray Fidan (1980): Ankara Üniversitesi Sinoloji Bölümü’nde lisans, yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi ve Min Zu Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Princeton Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Çin klasiklerinden yaptığı çevirilerin yanı sıra Cumhuriyet’in Çinli Misafirleri, Çevirizm (Aslı Özlem Tarakcıoğlu ile birlikte) gibi çeşitli alanlarda verdiği telif eserleri de vardır. Halen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Çevirmen
Yılı
: 2021
ISBN
: 9786254056604
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 72

Felsefe Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Guiguzi Diğer KitaplarıGuiguzi Kitapları