350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Bilinmeyen Ülkede Yolculuk

Bilinmeyen Ülkede Yolculuk
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Bilinmeyen Ülkede Yolculuk

Dünyanın kardan bir pelerine büründüğü, yolların uçsuz bucaksız bir beyazlıkta kaybolduğu bir kış gününde karşılaşabileceği tüm tehlikeleri göze alan Tom, Sunderland’daki öğrenci evinde mahsur kalan hasta oğlunu eve getirmek için arabasıyla Belfast’tan yola çıkar. Fakat bu yalnız yolculukta ona; Noel neşesini bin bir çabayla aileye geri getirmeye kararlı karısı, eve dönüşünü sabırsızlıkla bekleyen küçük kızı, ne kadar uğraşırsa uğraşsın bir türlü bağ kuramadığı oğlu, hayal kırıklıklarıyla dolu kariyeri ve kendini gaipten bir ses olarak hatırlatan diğer oğlu Daniel eşlik edecektir.

Çağdaş İrlanda edebiyatının son yıllarda adından övgüyle söz ettiren, ödüllü yazarlarından David Park’tan babalar ve oğullar, peşimizi bırakmayan sırlar ve duyguların donup yeniden canlandığı anlar üzerine yalın, şiirsel, ustalıklı bir üslupla yazılmış unutulmaz bir roman.

“David Park, İrlanda’nın en önemli romancılarından biri.”
-Roddy Doyle

“Her cümlesi hissedilerek yazılmış bu eserinde Park, sivri tepeleriyle, tekinsiz uçurumlarıyla nefes kesici vecesur bir romana imza atıyor.”
-Claire Kilroy, The Guardian

“Baba oğul ilişkilerini hümanist bir yaklaşımla ele alan, paylaşmaktan mutluluk duyacağım, zarif bir roman.”
Brian McGilloway, Irish Times, Yılın Kitapları

David Park: 1953’te Belfast’ta doğdu, Belfast Queen’s Üniversitesi’nde eğitim gördü. Eğitim alanında yaptığı kariyerinde özellikle okul müfredatlarında yaratıcılık alanının geliştirilmesine katkıda bulundu. İlk romanı The Healing (1992) Ulster McCrea Üniversitesi Edebiyat Ödülü ve Yazarlar Kulübü İlk Roman Ödülü’ne layık bulundu. Bunu The Rye Man (1994) ve yine Ulster McCrea Üniversitesi Edebiyat Ödülü’nü kazanan Stone Kingdoms (1996) izledi. 2002 tarihinde yazdığı The Big Snow ile edebiyat dalında Belfast Sanat Ödülü’nün sahibi oldu. 2004’te yayınlanan Swallowing the Sun Kerry Group İrlanda Kurmaca Ödülü ve İrlanda Yılın Romanı Ödülü’ne aday gösterildi 2008 tarihli The Truth Commissioner birçok dile çevrilmesinin yanı sıra BBC Radio 4 programında yayınlanan kurmaca kitaplardan biri oldu. Onu 2012 yılında Uluslararası Impac Ödülü adaylarından olan The Light of Amsterdan ve The Poets’Wiwes (2014) izledi. 2018 yılında yayınlanan ve İrlanda Kitap Ödülü adaylarından olan Bilinmeyen Ülkede Yolculuk aynı yıl Irish Times tarafından yılın kitabı seçildi. Yazar halen Kuzey İrlanda’nın Down ilçesinde yaşamaktadır.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Travelling in a Strange Land
Kağıt Bilgisi
: 3. Hamur
Yılı
: 2022
ISBN
: 9786254291364
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 168

Çağdaş Dünya Edebiyatı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
David Park Diğer Kitapları    David Park Kitapları