350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Bir Gençlik Liderinin Anıları 1959-1974

Bir Gençlik Liderinin Anıları 1959-1974

Etiket Fiyatı : 90.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

67.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Bir Gençlik Liderinin Anıları 1959-1974

Bazı yaşamlar, diğerlerinden farklı yaşanır. Bu yaşamlarda her geçen yıl, her yaşanan olay sonrakine yeni, farklı pencereler açar; o hayatın sahibi bu pencerelerden bakmaktan, bazen ardında ne olduğunu bilmediği kapılardan geçmekten çekinmez, risk alır, bedel öder, cesaret eder. Şair Ali Mümtaz Arolat’ın oğlu olarak dünyaya gelen gazeteci Osman Saffet Arolat’ın gençlik anıları da bu emsalde yaşanmış bir dünyayı sergiler. Onun da ülkesini, dünyayı  değiştirmek için bir “ütopya”sı vardır; üniversite yıllarında gençlik hareketlerinin içinde yer alır. Eylemlere katılır; broşürler ve afişler hazırlar, sendika gazeteleri çıkartır.

Bir dönem ANT dergisinde yazı işleri müdürlüğü yapar, yazıları nedeniyle yargılanarak tutuklanır. Uzun yıllar haber
ajansçılığı, yabancı radyo muhabirliği ve televizyonculuk gibi işler yaparken, bir yandan da üretmeyi sürdürür.
Bir Gençlik Liderinin Anıları, Arolat’ın 1959-1974 yılları arası yaşadıklarından, bu dönemde ANT dergisinde yayımlanan bazı yazılarından, kişisel notlarından oluşuyor. Gazetecilik mesleği ile ilgili anılarını daha önce yayınevimizden çıkan Babıâli Anılarım adlı kitabında bir araya getiren Osman Saffet Arolat, halen Dünya gazetesinde yazılar yazmayı sürdürüyor.

Osman S. Arolat (1942) Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu kentte tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini İÜ İktisat Fakültesi  Gazetecilik Enstitüsü’nde yaptı. 1962 yılında amatör olarak Ankara’da Öncü gazetesinde gazeteciliğe başladı. 1965 yılında profesyonel oldu. O günden bu yana gazetecilik mesleğini sürdürüyor.
ANT ve Yeni Ortam dergileri, İSTA ve THA ajansları, Milliyet, Sabah, Güneş ve Günaydın gazetelerinde çalıştı. 1993’te girdiği Dünya gazetesinde genel yayın yönetmenliği görevini 15 yıl sürdürdü. Halen aynı gazetede başyazarlık yapıyor.
Son 15 yıl içinde farklı televizyon kanallarında program yaptı. NTV’de (Prof. Dr. Kenan Mortan ile) 113 hafta süren “Kent ve Sanayi” ile “Dünya Gözüyle Anadolu” programlarında yönetici olarak yer aldı. Prof. Çelik Kurdoğlu ile Bloomberg HT’de “Yeni İş Yeni Fırsatlar” programını ekrana getirdi. Bloomberg HT’de “Tecrübe Konuşuyor” adlı programı yaptı.
Arolat’ın Yaşamında Bir Gezinti, Kültürlerin Kesiştiği Anadolu (Prof. Metin Sözen, Prof. Dr. Ara Altun, Prof. Dr. Kenan Mortan ile birlikte) adlı kitaplarla birlikte Kars, Konya, Mardin, Gaziantep (Prof. Dr. Kenan Mortan ile birlikte) gibi kent monografileri bulunuyor.

Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052953075
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 336

Anı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Osman S. Arolat Diğer KitaplarıOsman S. Arolat Kitapları