350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Bir Zamane Çocuğunun İtirafları

Bir Zamane Çocuğunun İtirafları

Etiket Fiyatı : 100.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

75.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Bir Zamane Çocuğunun İtirafları

Alfred de Musset (1810-1857): 19.yüzyıl Fransız edebiyatının en önemli isimlerindendir. Victor Hugo, Charles Nodier gibi Romantik yazarların çevresinin müdavimi oldu. 1845 yılında Légion d’honneur’e layık görüldü. 1852 yılında Académie française’e üye olarak seçildi. Yazarın hayatıyla paralellikler arz eden Bir Zamane Çocuğunun İtirafları, Fransa’nın Napoléon’un ardından içine düştüğü hayal kırıklığını ve yıkıcı manevi boşluğu şiirsel bir dil ve derin bir içgörüyle ele alır. 1836’da yayımlanan roman, Fransız Romantizmini doğuran bu sancılı dönemin en başarılı portrelerinden biri olmanın yanı sıra çalkantılı bir aşk hikâyesi üzerinden insan ruhunun çarpıcı bir analizini sunar.

Kenan Sarıalioğlu (1946): Trabzon’da doğdu. Şair, felsefeci ve çevirmen. İÜ Felsefe Bölümü’nü “Materyalizm ve Ahlak” teziyle bitirdi. Yalağuz adlı toplu şiirlerinden sonra Temmuz Sağanakları’nı yayımladı. Hayyam’dan Cibran’a, Baudelaire’den Cioran’a, Doğu’dan, Batı’dan birçok şair ve yazarın yapıtını Türkçeye kazandırdı. Halen Mardin Artuklu Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde öğretim üyesidir.

Kitaptan;

Birinci Bölüm

Hayatının hikâyesini yazmak için öncelikle yaşamış olmak gerekir; yani bu yazdığım, benim hikâyem değildir. Berbat bir ruh hastalığına yakalandığımda epeyce gençtim; bu üç yıl boyunca başıma gelenleri anlatacağım. Keşke hasta olan sadece ben olsaydım, o zaman hiç söz etmezdim bunlardan. Ama benden başka aynı acıyı çeken pek çok insan var; benim çektiklerimle ilgileneceklerini pek sanmasam da onlar için yazıyorum. Kimse aldırış etmese bile ben yine de sözlerimle, kendi kendime iyileşmiş, tuzağa yakalanmış tilki gibi kapandaki ayağımı kemirip kurtulmuş olacağım…

Çevirmen
Orijinal Adı
: La Confession D’un Enfant Du Siécle
Orijinal Dili
: FRANSIZCA
Kağıt Bilgisi
: 3.Hamur
Yılı
: 2022
ISBN
: 9786254292125
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 312

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Alfred de Musset Diğer KitaplarıAlfred de Musset Kitapları