Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Marianne’in Kalbi

Alfred de Musset (1810-1857): İlk şiirleri yirmi yaşında yayımlanan sanatçı, daha sonra oyun, roman ve öyküler yazsa da şair olarak ün kazandı. Oyunlarını sahnelenmek üzere değil, daha çok okunması için yazdı. Bununla birlikte günümüzde dahi sahneye konulan oyunları eserlerinin taşıdığı dramatik değeri kanıtlamaktadır. Dili ve duygularındaki içtenlik, seyirciyi kavrayan bir şiir ve rüya havası oyunlarının hep canlı ve yeni kalmasını sağlamıştır. Marianne’in Kalbi, Alfred de Musset’nin çok beğenilen ve en sık oynanan birkaç dramından biridir. Yazarın tiyatro anlayışının iyi bir örneği olan bu oyun romantik Fransız dramının yapmacığa kaçmayan, bu yüzden eskimeyen eserleri arasında yer alır.

Bedrettin Tuncel (1910-1980): Hasan Âli Yücel’in kurduğu Tercüme Bürosu’nda üye olarak görev aldı. Ankara Üniversitesi DTCF’de Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde öğretim üyesi olarak çalıştı. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Tiyatro Tarihi dersleri verdi. Uzun yıllar UNESCO Milli Komite Başkanlığı’nı yürüttü. Bir süre Milli Eğitim Bakanlığı yaptı. Edebiyat ve tiyatro tarihi konusunda kitaplar yazdı, araştırma ve incelemeler yayımladı. Bedrettin Tuncel, Molière, Musset, Camus gibi pek çok önemli yazarın eserlerini Türkçeye kazandırdı.

Çevirmen : Bedrettin Tuncel
Orijinal Adı : Les Caprices De Marianne
Yılı : 2012
ISBN : 9786053605379
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 72


"Alfred de Musset" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Şamdancı – Ciltli

Şamdancı – Ciltli

Alfred de Musset
Etiket Fiyatı : 24.00 TL

17.28 TL

Şamdancı

Şamdancı

Alfred de Musset
Etiket Fiyatı : 9.00 TL

6.48 TL

Lorenzaccio – Ciltli

Lorenzaccio – Ciltli

Alfred de Musset
Etiket Fiyatı : 29.00 TL

20.88 TL

Lorenzaccio

Lorenzaccio

Alfred de Musset
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL

Tukendi Marianne’in Kalbi Ciltli

Marianne’in Kalbi Ciltli

Alfred de Musset
Etiket Fiyatı : 18.00 TL

12.96 TL