Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Almanya’nın en ünlü çocuk ve gençlik edebiyatı yazarlarından James Krüss’ün kitapları 30’dan fazla dile çevrildi ve dünya çapında başarıya ulaştı. “Timm Thaler” ya da “Satılmış Gülüş” çocuk edebiyatının klasikleri arasında sayılmaktadır. Ünlü yazar “Büyük Dedem ve Ben” ile Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’nü ve tüm eserleriyle de Hans Christian Andersen Ödülü’nü kazandı.

Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’nün jüri gerekçesinde şunlar yazmaktadır: Sözcüklerin de tıpkı elbiseler gibi dünyayı giydirdiği küçük Boy’un dedesinden öğrendiği önemli sırlardan biridir. Dedenin bitmez tükenmez hazinesindeki enfes hikayelerden -insan bunu okuduktan sonradan fark etse de  her seferinde çok şey öğreniyor. Büyük dede ve torunu Boy, Helgoland’daki balıkçı kulübesinde oturup marangoz kalemiyle çam tahtaların üstüne şiirler yazıyorlar. Bunu yaparken duydukları derin mutluluğu okuyucu da onlarla paylaşıyor.

Çevirmen : Feza Şişman
Orijinal Adı : Mein Urgroßvater und Ich
Yılı : 2008
ISBN : 9789944885034
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 294
Resimleyen : Jochen Bartsch


"James Krüss" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.