100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

Büyük Mühendisler – Riquet’den Shannon’a

Büyük Mühendisler – Riquet’den Shannon’a

19.45  TL

Tükendi Gelince Haber Verelim
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Ioan James bu önemli çalışmasında günümüzden 400 yıl geriye uzanarak elli bir büyük mühendisin biyografilerini kaleme alıyor. Kitap, on yedinci ile yirmi birinci yüzyıllar arasında dünyayı büyük oranda değiştiren mühendisliğin öncüsü isimlerin başarılarının yanı sıra her biri oldukça merak uyandırıcı yaşam öyküleri üzerinde de titizlikle duruyor. Kronolojik olarak düzenlenmiş biyografilerle, mühendisliğin yıllar içinde hangi toplumsal koşullarda geliştiğine dair çarpıcı bir tablo sunuluyor. Bilimsel ve teknik ayrıntıları asgaride tutan kitap, konuya ilgi duyan bütün okurları modern gelişmeleri kolayca izlemeye davet ediyor.
Büyük Mühendisler ’de aralarında Watt, Trevithick, Babbage, Eiffel, Edison, Tesla, Hertz, Wright Kardeşler, Marconi, Tupolev, Shannon gibi pek çok büyük mühendise ait ilginç hayat hikâyelerini okurken bir yandan da istihkâm yapıları, kanallar ve köprülerden modern elektroniğe ve iletişim devrimine uzanan mühendislik tarihinin farklı yönlerine tanık olacaksınız.
Oxford Üniversitesi matematik profesörlüğünden emekli olan Ioan James araştırmacı matematikçi olarak seçkin bir kariyer sürdürdüğü görevine halen devam etmektedir. 1968’de Royal Society üyeliğine seçilen James, son yıllarda bilimsel disiplinlerin tarihçe ve gelişimleri ile bu disiplinleri temsil eden bilim insanlarıyla ilgilenmektedir.
Dizinin Diğer Kitapları:
* Büyük Biyologlar
*l Büyük Matematikçiler
*  Büyük Fizikçiler

Çevirmen
Orijinal Adı
: Remarkable Engineers
Dili
: İNGİLİZCE
Yılı
: 2017
ISBN
: 9786052950036
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 328

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Ioan James Diğer KitaplarıIoan James Kitapları