350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Büyük Umutlar

Büyük Umutlar

Etiket Fiyatı : 170.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

127.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Büyük Umutlar

Charles Dickens (1812-1870): Viktorya Dönemi İngilteresi’nin en önemli romancısı kabul edilen Dickens orta sınıf bir ailenin çocuğuydu. On iki yaşındayken ailesinin dara düşmesi sonucu bir fabrikada çalışmaya başladı ve romanlarında büyük bir isabetle aktardığı işçi sınıfının hayatını gözlemleme fırsatını elde etti. Yazarın en sevilen romanlarından Büyük Umutlar, yoksulluk içinde büyüyen öksüz yetim bir çocuğun erişkinliğe geçişini anlatır. 1861 yılında yayımlanmış, atmosferi, sürükleyici olay örgüsü, unutulmaz karakterleri, komik ve trajik öğelerinin dengesiyle hem eleştirmenlerin hem de okurların beğenisini kazanmıştır. Pek çok defa televizyona ve sinemaya da uyarlanan Büyük Umutlar, Dickens’ın sonradan değiştirdiği orijinal sonuyla birlikte Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde okurlarıyla buluşuyor.

Didar Zeynep Batumlu (1977): Diyarbakır’da doğdu. 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak dersler verdi ve çeşitli çeviriler yaptı. Şubat 2017’den beri tam zamanlı çevirmen olarak çalışıyor. İki çocuk ve iki kedi annesi.

Büyük Umutlar Kitaptan;

I. Bölüm

Babamın ailesinin soyadı Pirrip, vaftiz adım da Philip’ti; çocuk dilimle bu iki ismi birlikte anlaşılır bir biçimde uzun uzadıya telaffuz edemez, en fazla Pip demeyi becerebilirdim. Böylelikle kendi kendime Pip adını verdim, herkes de bana Pip demeye başladı. Babamın ailesinin soyadının Pirrip olduğunu babamın mezar taşına ve demirciyle evli olan ablam Mrs. Joe Gargery’ye dayanarak söylüyorum. Annemle babamın yüzlerini ne gerçekte ne de bir resimde gördüğümden (çünkü fotoğraf döneminden çok önce yaşamışlardı) nasıl göründüklerine dair ilk tahayyüllerim, son derece anlamsız bir biçimde, o ikisinin mezar taşlarından türemişti. Babamın mezar taşındaki harflerin şekli, onun eni boyu bir, tıknaz, siyah kıvırcık saçlı, esmer bir adam olduğu şeklinde tuhaf bir fikre kapılmama sebep olmuştu.

….

Çevirmen
Orijinal Adı
: Great Expectations
Yılı
: 2021
ISBN
: 9786254053962
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 704

Hasan Âli Yücel Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Charles Dickens Diğer KitaplarıCharles Dickens Kitapları