100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

İki Şehrin Hikâyesi – Kısaltılmış Metin

İki Şehrin Hikâyesi – Kısaltılmış Metin

8.40  TL

-+
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

İki Şehrin Hikâyesi – Kısaltılmış Metin

“Zamanların en iyisi,  zamanların en kötüsüydü…”

Edebiyat dünyasında, büyük usta Dickens‘ın yazdığı en güzel tarihi roman olarak kabul edilen İki Şehrin Hikâyesi, Fransız Devrimi‘nde Paris ve Londra’da geçen sürükleyici bir macerayı anlatmaktadır. Yıllarca Paris‘teki Bastille Hapishanesi‘nde tutulan Doktor Manette sonunda serbest bırakılır ve kızı tarafından Londra’ya götürülür. Akıl sağlığını kaybetmiştir ve kendisinin kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Burada kızıyla sakin bir yaşam kuran Doktor bir süre sonra kendine gelir, ancak dünya tarihinin en büyük olaylarından biri gerçekleşmek üzeredir ve kader, herkes için büyük sürprizler hazırlamaktadır.

 

Charles Dickens

(1812-1870)

Memur bir babanın oğlu olarak 1812 yılında doğan Dickens’ın çocukluk yılları refah içinde geçse de, babasının borçları yüzünden hapse girmesiyle sefaletle tanıştı. Henüz 11 yaşında iken bir boya fabrikasında çalışmak zorunda kaldı. 15 yaşında bir avukatın yanına giren genç Dickens, öğrenmeye meraklı olduğu için boş zamanlarında stenografi öğrendi. 1835 yılında Morning Chronicle gazetesine stenograf olarak girdi ve 1835’te “Boz” takma adıyla Boz’un Karalamaları başlığında notlar yayımlamaya başladı.

1837’de yazar olarak tanınmasını sağlayacak Bay Pickwick’in Serüvenleri adlı kitabını yayımladı. 1840’ta Amerika’ya gitti ve burada büyük bir coşkuyla karşılandı. İngiltere kadar Amerika’da da çok sevilen Dickens, bu dönemden itibaren birbiri ardına başyapıtlar yazdı.

1843 ile 1846 arasında bol bol seyahat eden Dickens, bu seyahatlerde dönemin ünlü yazarlarıyla tanışma fırsatı buldu. Bu dönemde yine Daily News ve Household words gazetesini ve dergisini çıkardı.

1870 yılında şöhretinin zirvesindeyken öldü.

 

Bölümler

Posta

Gecenin Gölgeleri

Hazırlık

Tavan Arası

Ayakkabıcı

Beş Yıl Sonra

Görülecek Şey

Hayal Kırıklığı

Kutlama

Senyör

İki Söz

Örgü

Bir Gece

Anımsama

Yankılanan Ayak Sesleri

Kaçış

Sır

Bastille Mahkûmu

Gölge

Sessizlik

Zafer

Kapı Çalınıyor

Oyun Hazır

Gün Batımı

Karanlık

Elli İki

Son Mektup

Çevirmen
Orijinal Adı
: A Tale of Two Cities
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052954003
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 112

100 Temel Eser Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Charles Dickens Diğer KitaplarıCharles Dickens Kitapları