350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Çalınan Taç – Kısaltılmış Metin

Çalınan Taç – Kısaltılmış Metin

Etiket Fiyatı : 30.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

22.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Çalınan Taç – Kısaltılmış Metin

Çalınan Taç (Prens ile Dilenci) hikâyesi 16. yüzyılda, bir sonbahar günü, İngiltere’nin Londra kentinde başlar. Sefil mi sefil, buz gibi bir evde, fakir bir ailenin istenmeyen çocuğu Tom Canty dünyaya gelir. Onunla aynı anda İngiltere’nin en zengin ailesinin de bir çocuğu olur. Ülkede herkesin aylardır heyecanla beklediği ve bir gün kral olarak taç giyip tahta çıkacak olan Edward Tudor’dur bu çocuk. Zavallı Tom her gün açlıkla savaşıp dilenmesi için sokaklara salınırken, Galler’in genç prensi Edward görevleri yalnızca ona bakmak olan bir hizmetkâr ordusuyla yaşamaktadır. Günün birinde bu iki çocuk karşılaşır. Çocuklar  sırf eğlence olsun diye giysilerini değiş tokuş ederler ve heyecanlı bir macera başlar.

 

Mark Twain

(1835-1910)

Mark Twain, asıl adıyla Samuel Langhorne Clemens, 30 Kasım 1835’te, Missouri’de, Florida’da doğdu; doğumundan dört yıl sonra ailesi bir liman kenti olan Hannibal’e göçtü. Başarısız bir çiftçi olan babası, Twain daha on yaşındayken öldü. Kısa süre sonra çocuk yaşta bir matbaaya çırak olarak giren Twain, on altı yaşına geldiğinde gazetelere kısa hikâyeler yazmaya başlamıştı bile. On sekiz yaşında Hannibal’den ayrıldı, New York, Philadelphia, St. Lois ve cincinati kentlerinde matbaacılık yaptı. 1857-1861 arası, Mississippi Nehri’nde seyreden bu harlı gemilerde, acemi kılavuz olarak çalışan yazar, işinde büyük başarı göstererek sonradan kılavuz kaptanlığa dek yükseldi.

Nehirde tekne seferleri İç Savaş’la kesintiye uğrayınca, Twain’de, Nevada Bölgesine görevli olarak atanan kardeşi Orion’la birlikte Batı’ya göç etti. Carson City’ye yerleşen yazar kısa yoldan servet edinmek amacıyla çeşitli gazetelere mizah yazıları yazmaya başladı. Nehir gemiciliğine ait bir terim olan Mark Twain takma adını ilk kez bu dönemde kullandı. San Fransisco’ya yerleşerek bir gazete de muhabir olarak çalışmaya başladı, bir yandan da Golden Era (Altın Çağ) adlı bir edebiyat dergisine yazılar yazıyordu. 1866’da Hawaii’ye beş ay süren yolculuğun ardından, ülke tarihinde düzenlenen rehberli ilk turist gezisi hakkında haber yazmak üzere Avrupa’ya gitti. The Celebrated Jumping Frog of Calaveras County and Other Sketches (Calaveras İlçesinin Ünlü Sıçrayan Kurbağası ve Başka Öyküler) adlı kitabıyla (1867), mizah yazarı ve konuşmacı olarak yayılan ününü pekiştirdi.

Livy Lang don’la evlendikten sonra önce New York’a, Buffalo’ya, ardından da, yirmi yıl boyunca oturduğu Connecticut’a, Hartford’a yerleşti. Avrupa’dayken yazdığı gezi yazılarını The Innocents Abroad (Saftirikler Gurbette) adıyla bir kitapta topları (1867), ardından da Batı’da ki serüvenlerini kaleme aldığı Roughing It (Sürterken) (1872) adlı kitabı geldi; her iki kitabıyla büyük başarı kazandı. Ne çare ki, Twain’in edebiyat alanında elde ettiği zaferler, sık sık hatalarla sekteye uğrayan iş hayatında karşılığını bulamadı.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Prince and the Pauper
Yılı
: 2017
ISBN
: 9786052952771
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 64

İş Çocuk Klasikleri Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Mark Twain Diğer Kitapları    Mark Twain Kitapları