350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Cézanne – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri

Cézanne – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri

Etiket Fiyatı : 500.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

375.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Cézanne – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri

İzlenimci ve kübist akımlar arasında benzersiz bir köprü kuran sanatçı Paul Cézanne’a ilişkin kolay anlaşılır ve detaylı bir değerlendirme.

Yaşamını, dönemin toplumsal koşulları bağlamında anlatan, dostluklarına ve ailesine ışık tutan büyüleyici bir biyografi.

Cézanne’ın en önemli eserlerinden oluşan, üslubuna ve tekniğine dair uzman analizlerine yer verilen etkileyici bir galeri.

Sanatçının renk, kompozisyon, tasarım ve gözlem konusundaki ustalığını ortaya koyan geniş bir seçki.

500 seçkin röprodüksiyon ve fotoğraf eşliğinde kapsamlı bir resimli kaynak kitap.

Paul Cézanne ard izlenimci bir Fransız sanatçıydı. Resmi, başlarda, akıl hocası Pissaro’dan etkilenmiş ve hafif, uçucu bir üslubu benimsemişti. Ancak onun doğal eğilimi, daha önceki perspektif ideallerini kökten değiştiren, daha basit, geometrik formlara yönelikti. Eşsiz üslubu, diğer sanatçılar tarafından benimsendi ve sonrasında “kübizm” olarak anıldı.

Kitabın ilk yarısı Cézanne’ın sanatsal yeteneklerinin gelişiminin, Aix-en-Provence’da geçen çocukluğunun ve kariyerinde derin etkisi olan Emile Zola ile arkadaşlığının izini sürer. Cézanne’ın mesleğinde ilerleme çabaları anlatılır ve tanınması zaman almış olsa da o, bugün erken 20. yüzyılın en önemli sanatçılarından biri olarak kabul edilir.

Kitabın ikinci yarısı Paul Cézanne’ın en önemli 300 eserinden oluşan bir galeri sunar. Bu resimler, onun kariyerinin farklı devrelerini ve dönüm noktalarını temsil eder; ölüdoğa, manzara, portre ve yıkanan insan çalışmaları gibi konuları betimler…

Çevirmen
Orijinal Adı
: Cézanne - His Life and Works in 500 Images
Yılı
: 2014
ISBN
: 9786053320562
Genişlik
: 22,5
Yükseklik
: 29
Sayfa Sayısı
: 258

Ressamlar (500 Görsel) Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Susie Hodge Diğer Kitapları    Susie Hodge Kitapları