350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Velázquez – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri

Velázquez – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Velázquez – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri

İspanya’da Habsburg hanedanının hüküm sürdüğü 17. yüzyılda, Kral IV. Felipe’nin en önemli ressamı olan Diego Velázquez’in yaşamına ve eserlerine ilişkin kapsamlı bir başvuru kitabı. Sanatçının eğitimine, aile yaşamına, etkilerine ve önde gelen tüm eserlerine ışık tutan büyüleyici bir çalışma. Sıradan insanların ve bodegónların ressamı olmaktan, İspanyol kraliyet ailesi portrelerine ve özellikle de en ünlü eseri Nedimeler’le taçlandırdığı başarısına uzanan gelişimini inceleyen bir araştırma. Velázquez’in resimlerine uzman analizleri ve sanatçının üslubu ve tekniğine dair açıklamalar eşliğinde yer verilen muhteşem bir galeri. Velázquez’in, çağdaşlarının ve ondan etkilenmiş Manet ve Degas gibi sonraki sanatçıların 500 seçkin çalışması.

Pablo Picasso ve Salvador Dali’nin en büyük İspanyol ressam olarak nitelendirdiği Diego Rodríguez de Silva yVelázquez, 1599 yılında Sevilla’da doğdu. Dil ve felsefe eğitimi aldı; fakat öylesine muazzam bir sanat yeteneği sergiledi ki, 11 yaşındayken sanatçı Francisco Herrera ile resim üzerine çalışmaya başladı. Ertesi yıl, perspektif ve oran üzerine eğitim almak için Francisco Pacheco’nun atölyesine çırak oldu. Pachoco’nun dolaysız gerçekçiliği, Velázquez’in müstakbel eserlerine damga vuracaktı. Henüz 1620 yılında Sevilla’da nam saldı ve başta Yumurta Pişiren İhtiyar Kadın gibi çok sayıda tür resmi, Müneccim Kralların Tapınması ve Marta ve Meryem’in Evinde İsa gibi dinsel eserler üretti.

Bu bilgilendirici kitabın ilk bölümü, Velázquez’in eserlerini verdiği dönemin tarihsel koşullarına detaylı bir bakış sunar. Velázquez, Tiziano ve Caravaggio hayranıydı; onların resimlerinden etkilenerek, kendi eserlerine çarpıcı ışık-gölge oyunları ekledi. İtalya’ya yaptığı seyahat, Papa X. Innocentius’u resmetmesiyle sonuçlandı. Madrid’e döndüğünde, Las .Meninas’ı (Nedimeler) yarattı.

Kitabın ikinci bölümünde, sanatçının ve hem onu etkilemiş hem de ondan ilham almış diğer sanatçıların eserlerinden oluşan harika bir galeri yer almaktadır…

En Önemli 300 Çalışmasından Oluşan Galeri ile Sanatçının Yaşamı ve Sanatının Resimli Açıklaması SUSIE HODGE

Çevirmen
Orijinal Adı
: Velázquez – His Life and Works in 500 Images
Yılı
: 2017
ISBN
: 9786053329107
Genişlik
: 22,5
Yükseklik
: 29
Sayfa Sayısı
: 256

Ressamlar (500 Görsel) Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Susie Hodge Diğer Kitapları    Susie Hodge Kitapları