Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Charity Delafield’in Doğaüstü Macerası

Charity Delafield, dünyanın en yalnız insanıydı…

Son derece katı bir adam olan babasıyla birlikte, ıssızlığın ortasında yaşıyordu. Charity, dış dünya hakkında pek az şey biliyordu… Hele kendi ailesinin karanlıkta kalan geçmişi hakkındaki bilgisi daha da azdı. Bildiği tek şey, sahip olduğu söylenen gizemli ‘durumu’ yüzünden dikkatli olması gerektiğiydi.

Fakat Charity’nin bir sırrı vardı. Hayatı boyunca hep aynı tuhaf rüyayı görmüştü… Evin içinde gizlenmiş karanlık bir koridor… Sonra bir gün, birdenbire kendini bu koridorda buldu. Karşısında bir kapı vardı… ve aslında hiçbir şey göründüğü gibi değildi…

Kitaptan;

Mercury Haberleri Gazetesi’nden

16 Aralık 1903

MERCURY HABERLERİ

GİZEM HÂLÂ ÇÖZÜLEMEDİ:

POLİS DOSYAYI KAPATTI

Bundan tam on iki yıl önce, Stone Green Malikânesi’nin sahibi, kasabamızın önemli toprak sahiplerinden Bay Charles Delafield’in eşi Bayan Ariella Delafield, ardında iz bırakmadan ortadan kaybolmuştu. Yerel polis kuvvetlerinin, malikâne çalışanlarının, arkadaşların ve ailenin tüm çabalarına rağmen Bayan Delafield’in nasıl ya da neden ortadan kaybolduğuna bir açıklama getiremedi; dahası malikânede, bahçede ve yakınlardaki ormanda yapılan geniş çaplı araştırmalara rağmen sonraki yıllarda ondan bir iz bile bulunamadı.

Bayan Delafield o günden bu yana eşiyle ya da annesi kaybolduğu sırada sadece altı aylık olan kızı Bayan Charity Delafield’le iletişime geçmedi.

Bay Delafield bu trajik olaydan sonra kendini toplumdan soyutlarak eve kapandı…

Çevirmen : Elif Dinçer
Orijinal Adı : The Haunting of Charity Delafield
Yılı : 2016
ISBN : 9786053328018
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 224


"Ian Beck" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.